Problem chyba z biosem i czymś jeszcze

Mam następujący problem. Wczoraj sformatowałem jeden dysk, a mianowice ten gdzie miałem windowsa(xp), gry… Zostawiełem jeden, gdzie mam muzę, filmy, obrazki i takie tam użytkowe rzeczy. Przed formatem miałem problem, ponieważ na tym pierwszym dysku © miałem wirusy. Mam aVasta, który jakoś nie mógł sobie z pewnymi wirusami poradzić, gdyż jak je usunął to po jakimś czasie wykrywał te same i w tych samych miejscahc i tak bez końca (je usuwałem, po czym sie pojawiały)… Dobra. Ponadto, gdy naciśnąłem CTRL + ALT + DELETE ekran (ten gdzie jest użycie procesora) mi znikał, także jak chciałem zainstalować coś do FIFY (gdzie się instalowało przez BIOS) to też mi przerywało i nic nie dało sięzrobić. Po formacie znów to samo, tyle, że narazie nie mam wirusów. Ale nie mogę i zrobić CTRL + ALt… oraz też nic w BIOSIE (przy sintalkach). Do tego na dysku C pojawił mi się taki plik d.exe, którego nie mogę usunąć, bo jest używany, bla, bla ,bla. Pomóżcie mi, bo nie wiem co robić. Ale dodam, że ten plik d.exe i problemy z BIOSEM i CTRL + ALT + DELETE pojaiwły się dopiero, jak zrobiłem SCAN DISK (przed ponownym wgraniem WINDOWSA) po zainstalowaniu aVasta. Może to przez to??? Proszę o POMOC! !!

Według mnie masz dalej problem z wirusami.

Trzeba zrobić tak zgrać dane z dysku ,zdjąć partycje wszystkie z dysku,założyć i je sformatować i dopiero wgrać nowy system.

Lub zdjąć partycję C, załóżyć i sformatować i wgrać świeży system,wgrać antywirusy uaktualnić je i przeskanować cały dysk**(wcześniej nie używać partycji D i nie instalować z niej programów podejrzenie zawirusowania).**

Co z tym biosem - bo nie kumam.

Bios płyty zresetuj baterią lub zworką,ustaw tylko co trzeba i zapisz bios Save - zrób to przed instalacją świeżego systemu i tu nie ma potrzeby grzebać jak raz dobrze ustawisz tak zostaw.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

DObra, tak robiłem. Partycje dycku C usunąłem, utworzyłemn nowe, potem format i wgrałem windowasa. Mozliwe, ze jdnak wirusy siedziały na dysku D, ale przeszukiwałem go pare razy i nic nie wykryło (a miałem aVasta z uaktualnionymi bazami wirusów i ogłonie wersją programu). Chyba, że ten program jest do kitu. Ale nie mog sformatować D, bo mam tam filmy, instalki gier, muzę, obrazki i inne. Wirusy raczej nie doczepią sie do filmów, co Lub muzy? Kurde sam nie wiem. To zrobić format jeszcze raz tego Dysku C? Potem co? Przeskanować D?