Problem (Chyba?) z kartą graficzną

Witam. Problem jest nastepujący: Podczas gry, zazwyczaj po kilku minutach ekran całkowicie sie zawiesza, dzwięk słychać dalej lecz nic nie można zrobić. Pojawiają sie także zniekształcenia w postaci kilku rownoległych pionowych pasków przecinających obraz. Dzieje sie tak tylko podczas grania (gry 3d) a także gdy bawie sie programem google earth, ale to już rzadziej i po dłuższym czasie. Mam karte GeForce FX 5200, Wszystkie sterowniki mam zainstalowane, ForceWare, Directx itd. Nic nie dawało nawet przeinstalowanie ich. Domyślam sie, że to zapewne wina karty. A może i nie? Może to procesor? Posiadam AMD Athlon XP 2000+ Prosze o pomoc i sugestie!

Zainstaluj nowsze sterowniki

A i sprawdziłem jeszcze temperature procka. 55-56 bez żadnego wysiłku :> Czy dobrze mi się wydaje, że to nie jest zbyt dobrze??

Podkręcałeś może kartę?

Czy tak się dzieje we wszystkich grach 3D ?

Sprawdź temperatury i wklej screena na forum.

Uruchom dxdiag > wykonaj wszystkie testy i sprawdź czy nie ma błędów.

Ściągniaj 3D Mark 2001 SE i zrób nim też test.

PS: Dział trochę się nie zgadza :wink:

Temperatury.JPG

Karte podkręcałem kiedyś ale częsciej się zacinało więc “odkręciłem” :stuck_out_tongue: I są standardowe ustawienia.

Dzieje się tak przeważnie w nowszych grach, np. GTA:SA. Ale jak grałem w starsze takie jak “Return to castle Wolfenstein” (Ta nowsza wersja :P) To wszystko było ok.

Zrobiłem testy i wszstko jest ok.

:?

Sprawdz wentyl na procku cos ta temperatura w idle jest STANOWCZO zawysoka a jak grasz to ona napewno jeszcze idzie do gory.To moze byc problem przegrzewajacy sie CPU.

A jak tam temperatura karty - palec i sprawdź GPU i pamięci.

Jak stery zmienione - odinstalowałeś stare i dopiero nowe,pamiętaj max do niej wersja 56.72 XP.

Podmień kartę i zobacz.

nie ściągasz zoże czegoś w tym czasie?? Zrób defragmentację i ustw pamięć wirtualną

A jak temperature karty sprawdzić?

Doominator

Dotknij palcem radiatora na GPU. To samo z pamięciami

No temperatury wporządku :> :? :frowning: