Problem chyba z rozdzielczością

Witam.

Mam problem chyba z rozdzielczoscia gdy wchodze w jakaś gre zaczynam grac np. w 18 Wheels of Steel Haulin to po jakiś 3 min ekran mi zaczyna migać i wychodzi z gry i z każda gra mam tak co mam zrobić żeby było wszystko dobrze. I jak wyjdzie mi z gry to rozdzielczości ekranu zmienia mi sie na 800 na 600 pix. Czasem na mniejszy mi sie zmniejsza. W gta sa tez tak mam.

A to wszystko zaczęło sie jak oddałem kompa do serwisu na gwarancji i wymienili mi płytę główna i zasilacz czy może mieć coś wspólnego z tym ?

Jaka masz kartę graficzną ? Chłodzenie na karcie graficznej aktywne, czy pasywne ?

Podaj temperatury podzespołów.

Sterowniki do podzespołów zainstalowane ?

Jaki posiadasz monitor ? (ile cali) Jaką ustawiasz rozdzielczość, że w z każdej gry Cię wyrzuca i zmienia na 800x600 ?

A sterowniki masz odpowiednie ?

Próbowałeś zmieniac ?

Karta graficzna R9550SE 128 (64) TD BOX.

Chłodzenie na karcie graficznej to nie wiem jakie jest a gdzie mogę sprawdzić jakie jest ?

Podaj temperatury podzespołów. Tego tez nie wiem jak mogę to sprawdzić ?

Sterowniki do podzespołów zainstalowane ? Raczej tak instalowałem wszystko co było na płytkach CD co dostałem z kompem.

Moniotr chyba 13 albo 14 cali I mam ustawiona rozdzielczości 1024x768

Sterowniki mam odpowiednie raczej bo wszystko instalowałem z płytek których dost alem z kompem.

Nic nie zmieniałem bo nie wiem co zmienić ;/.

Pobierz i zainstaluj ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/). Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Spójrz na kartę graficzną od spodu. Jeżeli jest tam wentylator, to jest to chłodzenie aktywne, jeżeli zaś sam radiator, to jest to chłodzenie pasywne.

Jeżeli masz chłodzenie aktywne, to sprawdź, czy wentylator działa przy włączonym komputerze.

Dla monitorów 14’ calowych zalecana rozdzielczość, to 800x600.

Rozdzielczość, którą Ty ustawiasz (1024x768) może uszkodzić monitor i pewnie dlatego masz te problemu z wyrzucaniem do pulpitu i automatyczną zmianą rozdzielczości.

Zmień rozdzielczość monitora na 800x600. Wtedy zapewne będziesz mógł ustawić wyższą częstotliwość odświeżania ekranu (prawoklik na pulpicie, Właściwości, zakładka Ustawienia, przycisk Zaawansowane, zakładka Monitor, zaznacz “ptaszka” przy “Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić” i wybierz z rozwijanej listy najwyższą możliwą częstotliwość).

W opcjach graficznych gier ustawiaj również ta samą rozdzielczość, czyli 800x600.

P.S. Rozdzielczość, którą Ty maltretowałeś monitor (1024x768) jest zalecana dla monitorów 17’ calowych !

Ale gdy mam rozdzielczość 800x600 to wszystko jest takie duże ;/.

A gdy jest 1024x768 jest ok.

A co do tego chłodzenia to nie sprawdzę bo mam kompa zablokowanego gwarncyjnie ;p.

A ile twój komputer ma lat bo tą kartę to montowali w zestawach tak ze cztery lata temu ? Jeśli gdzieś tyle to śmiało możesz zerwać bo już dawno wygasła (raczej wątpie żeby ktoś dawał więcej niż 2 lata gwarancji). A jeśli jest to nowy komputer to napisz jakie tam masz jeszcze podzespoły i ile on kosztował.

jeśli tak to masz chyba 17 cali… podaj wymiar przekątnej monitora… (w centymetrach)

No niestety, takie są uroki monitorów o małej przekątnej ekranu.

Gdy masz ustawioną rozdzielczość 800x600, to nie wyrzuca z gier do Pulpitu ?

Dla monitorów 15’’ calowych też.

Komputer był kupowany w sierpniu 2007 chyba za 900zł.

Podzespoły czyli ?

28 x 21 cm.

Nie wiem jeszcze nie próbowałem tak.

Teraz jak zagrałem i miałem 1024x768 to zmieniło mi sie na 640x480 ;/.

Komputer był kupowany w sierpniu 2007 chyba za 900zł.

Podzespoły czyli ?

28 x 21 cm.

Nie wiem jeszcze nie próbowałem tak.

Procesor, Pamięć, Płyta główna, itp ;]

fajna przekątna :x

ale zmierzyłem na ziemi i wyszło 36cm co daje 14 cali

ustaw rozdzielczość 800x600…

Niech poda model i markę monitora.

Płyta główna ECS K8.NFORCE3-A939

Procesor: AMD ATHLON 64 3200+

Pamiec DDR400 512MB

Karta graficzna pisałem wyzej ;p.

Twardy dysk MAXTOR 80GB

i naped optyczny i jeszcze czytnik 8in 1

SAMOTRON 56E

Dziwne przecież nie powinno być problemów przy 1024x768 bo on obsługuje tyle, zobacz ten monitor na innym kompie.

Nie mam innego kompa ;/

Jak w wcześniej miałem stary komp i on działa to takich problemów nie miałem nawet przy tym kompie nowym tez nie miałem problemów dopiero teraz mam jak dostałem go z serwisu.

a może masz kolegów?? czy mieszkasz na jakimś odludziu :stuck_out_tongue: