Problem chyba z XP

Zawiesza mnie sie system ,chodz nie wiadomo w ktorym momencie ,ale najbardziej na stronach www ,jak sie klika na odnosniki albo inne podstrony i w pewnym momencie po kliknieciu myszka na wskazany link sek i system zawieszony i niema zadnej mozliwosci manewru - musowo robic reset i jest oki . i znowu po jakims czasem ten problem sie pojawi mam winXP Profesjon ,proc 2200, ddr 128mb pc333 , niby wszystko oki ale problem j,w - prosze o ew podpowiedź co zrobic w tym przypadku - pozdrawiam uczestnikow forum :slight_smile:

Prosze luknij tutaj i zobacz co pisze Shark ( szczegolnie pozdrawiam ) przeskanuj kompa wszytkim o czym on pisze, a jak nie pomoze to zrob formata, jak zas to nie pomoze to juz sprawa sprzetowa

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=15588

pozdro

Sciagnij sobie O&O CleverCache!

powinien raczej cos pomoc !

O&O CleverCache V4 Professional jest unikalnym narzędziem optymalizującym zarządzanie buforowaniem plików(File Cache Management) systemów Windows XP, Windows 2000 i Windows NT, powodując znaczne zwiększenie wydajności nawet do podwojenia jej w stosunku do systemu nie korzystającego z CleverCache. Aby to osiągnąć nie potrzeba żadnego dodatkowego sprzętu, wystarczy zainstalować O&O CleverCache Pro i już. Żadna konfiguracja ani restart systemu nie jest wymagana. W ciągu 5 minut aktywowane są nieużywane zasoby twojego systemu Windows XP/2000/NT! Im bardziej rośnie bufor plików, tym mniej pamięci pozostaje dla uruchamianych aplikacji. Wynikiem tego jest zauważalny spadek wydajności systemu, ponieważ żądania dostępu do pamięci powodują tzw. “swapping”, czyli zrzucanie danych z pamięci na dysk aby zwolnić pamięć dla innego programu. Stosunkowo wolny czas dostępu i odczyt z dysku jest odpowiedzialny za utratę wydajności. O&O CleverCache V4 rozwiązuje ten problem poprzez przejęcie zarządzania zasobami dla stronicowania plików i aplikacji. Zapobiega nadmiernemu obciążeniu systemu i gwarantuje dostępność pamięci dla programów. Aplikacje mogą korzystać z pamięci bez konieczności przerzucania danych z pamięci na dysk, co znacznie zwiększa wydajność systemu zwłaszcza jeśli uruchamiasz wiele programów jednocześnie i przełączasz się między nimi dość często. Testy wykazały że system Windows potrafi działać do dwóch razy szybciej gdy używany jest na nim O&O CleverCache - nieważne czy jest to serwer czy stacja robocza. Integracja O&O CleverCache V4 w systemie Windows jest w pełni automatyczna. Program działa jako usługa w tle i pilnuje przydziału pamięci za pomocą unikalnej technologii O&O AutoSense. Przy każdym uruchamianiu systemu sprawdzana jest wielkość dostępnej pamięci, tak aby ją w całości uwzględnić po każdej zmianie. Nie ma potrzeby konfigurowania O&O CleverCache, natomiast administrator ma możliwość ręcznego dostosowania parametrów za pomocą apletu z Panelu Sterowania.

POZDRAWIAM !

a czy ten program jest free, podaj linka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Link

http://www.majorgeeks.com/download1548.html

Niestety, program nie jest free. Kosztuje, i to sporo (278 zł.).

Link do sklepu producenta na terenie Polski

http://www.goods.pl/index.php?action=description&prodTypeID=183

szkoda że taki drogi przydałby się chyba każdemu . A nie ma jakiegoś odpowiednika darmowego???