Problem, chyba z zasilaczem

Witam, mam taki problem., mianowicie od czasu do czasu podczas uruchamiania komputera: gdy ładuje się Windows, konkretnie chodzi mi o ten pasek - komputer się zawiesza. Obraz wtedy jest taki bardzo blady. Nie wiem napewno, ale wydaję mi się, że jest to problem z zasilaczem. W sumie to nie wiem co robić bo niedługo kończy mi się gwarancja.

M ój sprzęt:

Płyta: ABIT IP35-E

Procesor: C2D E6750

Pamięć: PATRIOT 2x1GB 800LLK

Grafika: GF8800GTS

Dysk: SEAGATE 320GB

Zasilacz: Enermax Liberty 500W

Jakby ktoś miał jakiś pomysł to będę wdzięczny za rady. Pozdrawiam.

Szczerze mówiąc mi to wygląda na problem z systemem albo z dyskiem . Zobacz , odłącz dysk i jeszcze raz go podłącz . Jeśli to nie pomoże przeinstaluj system .

Sprawdź z jakąś dystrybucją Linuxa Live CD i uruchom tryb awaryjny i zobacz czy system się uruchomi :slight_smile:

SMART dysku i napięcia zasilacza z programów podaj.

Tzn? Mogę prosić o dokładniejszą instrukcję? ;]

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan).

Podaj napięcia z biosu. Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz PC Health Status (czasami jest Hardware Monitor), wejdź i spisz napięcia +3.3V, +5V oraz +12V. Z Biosu wychodzisz klawiszem ESC.

zakładka HEALTH z programu HD TUNE, enermax to porządny zasilacz co nie znaczy, że nie mógł ulec uszkodzeniu.