Problem - ciemny ekran monitora po włączeniu komputera

Jakoś ponad tydzień temu chciałem włączyć komputer. Ale jedyne co ujrzałem to ciemny ekran monitora, nic na nim nie było. Jednak przycisk od monitora świecił się na niebiesko (czyli tak jak powinien, bo gdy komputer jest wyłączony świeci się na żółto). Monitor był podłączony na DVI, zmieniłem więc kabel i podłączyłem monitor na VGA. OK to zadziałało. Komputer działał przez 2 dni. Po tym czasie miałem ten sam problem. Dałem komputer do serwisu, ale tam powiedzieli, że tylko podłączyli komputer i działał im bez żadnego problemu, nie wykryli więc żadnej wady. OK zabrałem do domu, podłączam u siebie - widzę ciemny ekran monitora. Podłączyłem więc kabel zasilania monitora do drugiego gniazdka. Pomogło komputer chodził - przez 2 dni -.- Dziś rano odpalam go i znów widzę ciemny ekran monitora. Próbowałem 30 mld kombinacji z kablami i nic nie pomogło. Dopiero kiedy zamieniłem kabel zasilający monitor z kablem zasilającym komputer, wtedy się uruchomił poprawnie. Jednak myślę, że to kwestia czasu kiedy znów nie będzie chciał się uruchomić.

Proszę o pomoc co mogło się zepsuć.

Jak dla mnie to coś nie tak z kartą graficzną. Spróbuj wyciągnąć kartę i włóż ją ponownie. Dobrze ją dociśnij i przykręć na śledziu. Dobrze też przykręć wtyczkę z monitora. Uszkodzony może być też kabel.

wyciągnij grafe i wsadz i dociśnij… i tez dobrze kabel wsadz aby nie odstawał… tez miałem taki problem… teraz go nie ma… raczej złe grafa wsadzona albo kabel

Mam podobny problem. Nic nie pomagało przepinanie w różne wejścia na grafie, przepinanie w inne gniazdka, listwy, dociskanie grafy, założenie wiatraczka na grafie…był w serwisie ale “u nich działa”…Czasami monitor się załączy, czasem nie.

Wyciągałem już raz kartę graficzną i docisnąłem ją spowrotem. Było to samo. Kable od monitora miałem 2 - na DVI i na VGA. Na 1 i 2 było to samo. Jest jeszcze coś co powinienem sprawdzić?

A czy mnie możecie pomóc?

U mnie w zasadzie wszystko działa: i odtwarzanie filmów, i jpg, i pliki word, itp. ale za chiny ludowe nie mogę od kilku dni odtworzyć żadnego pokazu slajdów. Jak otwieram pokaz slajdów to robi sie czarny ekran i pojawia się komunikat video mode not supported. Żeby wrócić do normalnego widoku monitora naciskam escape. Innych problemów nie ma żadnych. Aha, jak zmieniłem rozdzielczośc monitora to nic to nie dało.

Co Wy na to? Proszę o pomoc!

No to załóż swój temat -.-

Dodane 11.01.2010 (Pn) 21:28

ref