Problem! Co jeżeli kupie windows rejestrowany?

Witam

Czy jest możliwość sprawdzić czy system był już rejestrowany? :wink:

a jeżeli był to co to znaczy że nie będę miał aktualizacji czy że wyświetli mi się komunikat że mam nielegalny?

Mam zamiar kupić WIN XP Home Edition na Allegro.pl ale mam obawy jeżeli wylicytuje a okaże sie że ktoś sprzedaje system bo jest mu już nie potrzebny, lecz kiedyś go już rejestrował? Czy będę miał jakieś problemy z instalacja czy taki system który był kiedyś rejestrowany mogę normalnie kupić? :wink:

A może za każdym razem jak instaluje na nowo system trzeba wykonać rejestracje?

Bardzo proszę wszystkich o pomoc i wytłumaczenie tych zawiłych OEM -owych wersji WIN 8)

Pozdrawiam

m_icha_l

na twojm miejscu bym kupil system w sklepie niesa z tak drogie polecam Viste Premium

ja kupiłem na allegro i było ok. Z wer. oem jest tak: 4 aktyw przez net dla takiej samej płyty gł. potem niestety musisz dzwonić i spowiadać sie szanownej pani w M$ dlaczego kolejny raz akt. winde. Ale są oem’y firmowe. przeznaczone dla poszczególnej marki komputerów (del siemens itd.) taki win ma naklejke z kodem ale jak instalujesz np. win siemens na kompie siemensa to nie musisz aktywować nie musisz pisać numerków a masz org i aktualizacje sa pobierane bo twoja wer. jest widziana jako orginalna kopia. wystarczy ze masz płyte gł z kompa siemensa i taka winda działa bez zarzutu. ale jeśli chcesz mieć org windows a bedziesz miał inne piraty to chłopie daj sbie spokuj ponieważ M$ szpieguje cały komp a pobranie kopi rejestru przy dzisiejszych prędkościach netu nawet nie zauważysz wiec wg mnie szkoda zachodu . ale jeśli potrzebujes to do pracy to ja polecam ubuntu. całkiem fajowy linux :lol:

Jeśli kupujesz nowy oem windy, to czy w sklepie, czy na aukcji Allegro (od dobrego sprzedawcy oczywiście) będzie “nie rejestrowany” -jak to nazwałeś. Po instalacji będziesz musiał go aktywować telefonicznie lub online. Każdy oem jest pod jedno stanowisko, czyli pod kompa na którym go pierwszy raz zainstalujesz i aktywujesz i sprzedany razem z tym kompem będzie oryginalny również u następnego właściciela, z wersją box jest już inaczej.

Złączono Posta : 22.09.2007 (Sob) 7:48

WOW … aż się spociłem, ty to masz wyobraźnię - za dużo filmów science fiction oglądasz, heh

no chyba masz błędne info :slight_smile: ja wczoraj instalowałem 9 raz (liczę dla pewności) windowsa xp home (oem) i jeszcze nie musiałem dzwonić. Myślę ze za 10 razem dopiero.

I tak wolę linuxa niż windowsa :slight_smile:

jesli wymieniasz płyte gł. to dzwonisz do ms i oni deaktywują ze starej płyty i aktuwują system na nową płyte gł

Problem w tym że koleś co go sprzedaje powiedział że nie wiem czy był rejestrowany :wink:

A konkretniej ponoć te systemy są z jakiś urzędów czy biur sądów ponieważ wymieniają kompy i dawają nowe systemy _ Windows VISTA _ a tamte idą na złom razem z komputerami :oops: więc koleś sprzedaje je po taniemu no bo szkoda :roll:

Ma listę wszystkich kodów z systemu Windows i daje każdemu bo nie jest w stanie sprawdzić który kod do którego systemu :roll:

I on nie jest w stanie powiedzieć czy był rejestrowany czy nie :oops:

A załóżmy że był rejstrowany Jakie będą tego konsekwencje jeżeli kupie taki i zainstaluje u siebie na KOMPIE ??

:roll:

żadne… zadzwonisz do ms i powiesz ze spaliła ci sie plyta głowna i prosisz że byś mógł aktywować na nowej płycie głownej i zalatwione :wink: