Problem Comodo Antywirus - mocne obciążenie procesora (cavwp.exe)

Witam

Od pewnego czasu zauważyłem, że średnio co 3-4 dni mój komputer (Win10 Home) nagle bez przyczyny zaczyna głośniej chodzić, czerwona dioda świeci się na maxa i wszystko zaczyna się mulić.

W aplikacji Menadżer zadań 100% zużycia przez proces - cavwp.exe z aplikacji Comodo Internet Security (zrzut ekranu w załączniku). Myślałem że to jakieś chwilowe pobieranie aktualizacji bądź skanowanie, ale może to trwać w nieskończoność do póki się tego nie przerwie - uruchom ponownie komputer lub zakończ zadanie.

Zauważyłem w menadżerze, że problem występuje wówczas, gdy są 2 procesy cavwp.exe naraz.
Używam Comodo Internet Security od 5 lat i nigdy nie było żadnych problemów. W domu na Win10, w laptopie na Win7.
Co robić?

Windows 10 Home wersja 2004
i5-4590 3,30GHz
16GB

Może coś da deinstalacja, sprzątnięcie programem do awaryjnego usuwania comodo, poszukanie IS w wersji “2021/2022” i może będzie działać mniej zasobożernie?

Przy czym sprawdź czy licencja jak masz ją na wydanie “2020”, pozwala na przejście do wydania “2021/2022” (wersja darmowa raczej nie zastrajkuje by wymuszać kupno “pro 10”).

Rada może wydawać sie z “d”, ale odinstaluj to i podzialaj na Windows defenderze przynajmniej z tydzien, serio soft dostarczony z windowsie 10 jest bardzo w porzadku. Nie obciąza, a dodatkowo nawet w rankingach jest dosc mocny a darmowy i bezproblemowy. To juz nie czasy XP gdzie windowsowy soft antywirusowy do niczego sie nie nadawal.

Rozumiem, że do tej pory wszystko było spoko. Aktualizacja softu pewnie nawala.

Wywal to badziewie. Dla własnego bezpieczeństwa.

https://cve.mitre.org/cgi-bin/cvename.cgi?name=CVE-2019-3970