Problem Corel Draw

Mam problem,a mianowicie chodzi o zamienienie na krzywą.Miałem oddać logo do drukarni żeby zrobili takie plakietki.To logo ma być w Corelu.Ja mam obrazek jpg z logo.Rozdzielczość ma wynosić 300.O co chodzi z tą krzywą ??Czekam na odpowiedź pilne.

Witam,

Twój pech, że nie mam Corela nigdzie pod ręką zainstalowanego. :wink:

Cóż, będzie po omacku i z pamięci.

Dostajesz JPG-a, ładujesz go w DRAW.

Później obrysowujesz go linią tak, żeby oddać kształt.

Wypełniasz kolorami co trzeba.

Co do przekształcenia w krzywą, najczęsciej robi się to po to,

aby dokładniej dostosować kształt do oczekiwanego efektu.

Więcej w tutorialach:

http://www.webinside.pl/webdesign/kursy/13/?p=11

Kolega zapomniał jeszcze abyś później wywalił to logo jpg z dokumentu, tak aby sam rysunek wektorowy został.

Na krzywe to chyba najczęściej do drukarni zamienia się teksty aby nie było problemu z czcionkami że śą różne.

W Corelu (11) rozmieszczenie - przekształć w krzywe.

zamiana na krzywe jest operacją polegjącą na zmianie fontu na “obrazki”. Wtedy font jest traktowany jako obiekty “narysowane”. Robi się to po to, aby pozbyć sie problemu przy otwieraniu plików *.cdr na innych komputerach, które nie posiadają danego fontu - w tym przypadku font zostanie podmieniony na inny, domyślny, co powoduje zmianę formatowania, wygladu, rozmieszczenia etc.

np. masz font “verdana” i nim napisałeś tekst - jeśli zamienisz go na krzywe (Ctrl+Q) i dasz to do rukarni nie będzie problemu

jeśli ten sam font będzie dostarczony bez zamiany na krzywe, to wtedy może on zostać nie odczytany prawidłowo - i program może zamienić go np. na “arial”

300dpi jest minimalną wartością jaka jest dopuszczalna w druku - wtedy otrzymujemy ładny obraz, jeśli będzie poniżej może wyjść pikseloza

powineneś używać także schemtu koloru CMYK - jaki jest wymgany w druku - jeśli dasz to w RGB, to kolory będą inne niż w projekcie - zazwyczaj w druku wyjda bardzo brzydkie

z tego wynika, że masz w pliku *.cdr jakiś napis, który nie jest zamieniony na krzywą - możesz to zrobić następująco:

zaznacz wszystko - Ctrl+A

zamień na krzywe - Ctrl+Q - i powinno byc dobrze

jeżeli masz zaimportowaną bitmapę do Corela (*.jpg) to nie powinno być problemu, chyba, że coś dopisywałeś :slight_smile: