Problem CPU i DRAM

Dzień dobry ja mam taki problem miałem problemy z częstotliwością ramu była ona 1067 chciałem w biosie zmienić jej częstotliwość parę razem się udało ale którymś razem po prostu komputer się nie zresetowal. wyskakuje błąd CPU,ale kiedy wyjmę obie kości RAM wyskakuje błąd DRAM. Kiedy komputer nie ma w sobie kości RAM przez chwilę wyskakuje lampka CPU po czym gaśnie i wyskakuje właśnie błąd DRAM one nie migają tylko po prostu świecą. PROSZĘ POTRZEBUJĘ POMOCY. Mam razy na 5 3600x wyjmowanie baterii nie pomogło

Reset biosa.

Poza tym naucz się pisać.

Naucz się czytać - pisze, że wyjmował baterię.
Naucz się pisać: nie reset biosa, tylko biosu.

Och, wybacz!
Ciężko niezmiernie zgłębiać bełkot.
Autor pisze niedbale to ja czytam podobnie.

Mylisz lub raczej kojarzysz bios z bigosem dlatego wydaje ci się że brzmi to źle.

Pomyśl o słowie bigos jak o imieniu.
Pan Bigos.
Pana Bigosu?
To zaczyna brzmieć jak władca bigosu!

Będziesz miał rację, jeśli językoznawcy zaliczą bigos i bios do rzeczowników żywotnych. Na razie tak nie jest i dlatego poradniki językowe tolerują tylko taką odmianę:

|dopełniacz|BIOS-u|BIOS-ów|
|celownik|BIOS-owi|BIOS-om|
|biernik|BIOS|BIOS-y|
|narzędnik|BIOS-em|BIOS-ami|

PS Tośmy sobie poinformatyczyli… A Sroka dalej ma problem!
Pozdrawiam

I będzie miał bo to AMD, trzeba było nie Januszować, kupić Intela.

Może to być problem z prockiem, płytą, ramem…

Czekaj, to mówisz że że nikt nie może się nazywać Bios?
I nie znasz żadnego rudzielca o ksywce Bigos?
I powiesz „Panu Biosu, coś panu wystaje!”?

Oczywiście, powiem „Panie Biosie”. Jednak nawet przy największej czołobitności w stosunku do oprogramowania płyty, jest to tylko bios. Nawet, jeśli żyje własnym życiem i nie daje się poskromić, jest - z językowego punktu widzenie - nieżywotny. Poza tym: czy wyobrażasz sobie pana Biosa, który pozwala by go np. resetować? Choć mogę sobie wyobrazić personifikowanie skurczybyka przy pomocy stwierdzenia: mój bios wyzionął ducha itp., itd.
Pozdrawiam. :grinning:

Wystraszyliście srokę, pewnie na innym forum rozwiązał problem.