Problem Cs Go: "Failed to create D3D device"


(jakubjanczara) #1

Dobry Wieczór. Mam problem z cs’em. Gdy włączam go przez chwile się załącza a pózniej wyskakuje komunikat: " Failed to create D3D device ! .please see the following for more info."Przyczym pisze że gra jest uruchomiona i nie można nawet sprawdzić spójności plików.Mam windows 10 i zabezpieczenie Avast. Proszę o pomoc…:blush:


(xv_) #2

Na windowsie 10 wystarczy defender- avasta możesz usunąć
Sprawdzałeś najprostsze rozwiązanie czyli:
uruchom steam-: biblioteka- ppm na csgo- właściwości- pliki lokalne (local files)- sprawdź integralność plików lokalnych (verify integrity of game files)


(jakubjanczara) #3

Tak sprawdzalem i nic. Nie wiem czy to ma jakiś sens ale mam nowego kompa i w csie zmieniłem rozdziałkę i ekran zrobił sie czarny ale monitor działał zrobiłem reset kompa j od tego momentu sie zaczelo


(xv_) #4

https://support.steampowered.com/kb_article.php?p_faqid=772&l=polish


(jakubjanczara) #5

Jest to możliwe że są stare sterowniki jak karta graficzna jest nowa ?


(xv_) #6

Tego nie wiem. Ale jeżeli pobranie sterowników rozwiąże sprawę to nie ma nic prostszego (jeżeli nvidia to oczywiście czysta instalacja i bez sterowników do VRa)


(jakubjanczara) #7

Nie pomogło… :hushed:


(xv_) #8

https://steamcommunity.com/app/730/discussions/0/624075036415473549?l=polish


(jakubjanczara) #9

Napewno na 10 wystarczy defender bez żadnego antywirusa?


(Seba228215) #10

Pierwsza rzecz. Zainstaluj panda protection. Jeden z lepszych free av, aby nie powiedzieć z najlepszych free av. Następnie. W panelu sterowania włącz funkcje systemu net framework 3.5 bez dwóch pozycji po rozwinięciu, aby była taka czarna kratka przy net. Oraz starsze składniki systemu i w rozwinięciu direct play. Zastosuj i pozwól, aby system sobie doinstalował potrzebne rzeczy. A następnie przeinstaluj grę (doinstaluje swoje biblioteki.dx). I powinna pójść gra. A vr od ms wyłącz. Ustawienia ->granie (ikona xbox).