Problem "czarny ekran przy włączaniu pulpitu"

Witam, jestem posiadaczem dość starego laptopa Asus’a a6000. Zainstalowałem sterowniki przy pomocy programu “DriverMax” kiedy włączam laptopa jest wszystko okej normlanie pasek logowania Windows’a (XP) i kiedy dochodzi do pulpitu ekran robi się czarny, co dziwniejesze po podpięciu do monitora z komputera stacjonarnego wszystko jest okej. Proszę o pomoc :).

Odinstaluj w Menadżerze Urządzeń sterowniki karty graficznej i zrób próbę z własnym wyświetlaczem i monitorem zewnętrznym.

Jeśli matryca, po restarcie laptopa “zaskoczy”, to zainstalowałeś wadliwe sterowniki karty graficznej. Nie podałeś dokładnego modelu laptopa A6000, A6… i jeszcze jakieś litery. Jakie?

Wyłączyłem sterowniki karty graficznej, działa. Kolego bardzo bym chcial wiedzieć jaki mam model A6 czy inne… Nie mam pojęcia gdzie znaleźć te “literki” na komputerze pod nie pisze jest tylko “asus a6000”, a pasuje mi zainstalować tak samo do karty siecowej bo nie mogę włączyć WI-FI. Mam nadzieje że mi jakoś pomożesz. Z góry dziękuje :smiley:

No dobrze, ale model dokładny musisz podać! Jest gdzieś pod spodem laptopa. Chyba, że zdarłeś naklejki?

Nie wiem, jak inaczej “wykryć” model Twojego laptopa. Jest jakieś 30 modeli A6000! DriverMax, pomylił właśnie model i nie powinieneś używać tego programu.

Mam rozmyte jak ■■■■■■■ A6B00L

No wejdź na tę stronę i sam wybierz swój model: http://support.asus.com.tw/download/dow … uage=pl-pl po prawej stronie.

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Dodane 01.10.2012 (Pn) 20:19

Pod górkę część 1. Nie ma tam mojego modelu :slight_smile:

Podobno A6L to Twój model! Czyli grafika byłaby tutaj: http://support.asus.com.tw/download/dow … uage=pl-pl

a karta WiFi tutaj: http://support.asus.com.tw/download/dow … uage=pl-pl żółte tło!

Nie komentuj. Dzięki Amen.

Dodane 01.10.2012 (Pn) 20:30

Ściągam sterowniki VGA klikam setup i uwaga… Nic się nie dzieje.Pod górke część 2

Kliknij “SETUP.EXE” ale wewnątrz folderu “INTEL”!

Problem rozwiązany, nie tyle co w intel trzeba było setup kliknąć bo i tak wyświetlał się błąd ale trzeba było samemu się domyślić nawet komunikat się nie wyświetlał i wyodrębnić pliki.