Problem czasu w Windows 10

Czy jeżeli w ustawieniach systemu Data i Godzina mam ustawione Ustaw Czas Automatycznie na wyłączone , a w services.msc mam uruchomioną usługę Windows.Time - Automatycznie to przy starcie systemu powinien być ustawiany czas z serwera czasu jaki wpisałem w Panelu Sterowania Data i Godzina - Ustawienia czasu z internetu. :grinning:
Dlaczego po prostu nie jest podawany czas z mojej strefy czasowej? :nauseated_face:

Czy posiadasz dualboot?

Jaki serwer czasu wpisałeś w Panelu Sterowania Data i Godzina - Ustawienia czasu z internetu? :smiley:

Ciekawe. Dziś włączyłem system, to 3 godziny do tyłu z czasem był. To wcześniej nie zdarzało się. Możliwe, że któraś aktualizacja systemu to popsuła.

@anon31383000 przegapiłeś, że autor nie chce kupić nic w stylu „synchronizator czasu na USB” bazujący na falach DCF77.

Zmiana title przechodzi ze zmianą działu.

Można użyć time.apple.com i nie powinno być problemów jak nie mają serwerów w Europie a tylko w USA.

Można użyć dowolnego serwera czasu pod warunkiem, że będzie on poprawnie wpisany, a na pewno musi być online.

Poza tym można odszukać logi usługi czasu Windows 10™, bo nawet z tak fundamentalną usługą firma zaufania publicznego daje dupy po całości™ (wszak gdyby usługa działała doskonale, nie byłoby w internecie poradników „How to fix Windows 10 time settings” (SIC!)).

Po trzecie i trzydzieste trzecie:

  • czy bateria CMOS jest sprawna
  • czy strefa czasowa w systemie jest poprawnie ustawiona
  • czy zegar RTC/CMOS/BIOS jest przechowuje godzinę w lokalnej strefie czasowej (domyślnie dla Windows 10™), czy też ustawienie było modyfikowane na UTC na przykład na potrzeby tzw. dual boot z linuksem, który nie nadaje się na desktop, nie pali eGzeKuF i nie ma AutoCada ani Photoshopa.

Przepraszam nie miałem czasu na odpowiedzi.
Używam serwera czasu tempus1.gum.gov.pl . Ale mam wrażenie że system a to wyłączy usługę Windows.Time a to jakiś ptaszek zniknie w Panelu Sterowania czy w ustawieniach systemu.
Wychodzi na to, że będe musiał jakiś stary ruski budzik postawić przy komputerze i wtedy będę miał kompletny system,

Aaaa… Twój serwer czasu nie odpowiada.

Przełącz dziada:
Snap274
U mnie niezawodny wciąż.

Dziwne… wrzuciłem do odtwarzacza i też grać nie chce :stuck_out_tongue_winking_eye:

ntpdate -q tempus1.gum.gov.pl
server 194.146.251.100, stratum 1, offset -0.000506, delay 0.04182
30 May 20:01:25 ntpdate[4104]: adjust time server 194.146.251.100 offset -0.000506 sec

Info:
https://www.gum.gov.pl/pl/uslugi/zegar/524,Zegar.html .