Problem. Czy do tej płyty głównej spasuje ten procesor?

Mam pytanie. Czy do płyty głównej Asus P5KPL/EPU będzie pasować procesor Intel Core i5. Domyślam się że pewnie nie ale mam wątpliwości więc chce się dowiedzieć. Jeśli nie to jeszcze jedno pytanie: Czy przy zmianie płyty będe musiał formatować dysk od początku i od nowa instalować windowsa? W razie czego podajcie mi jakieś płyty główne do 350 zł na których pójdzie i5.

 

 

Z góry dziękuję  8-[ Przepraszam jeśli napisałem w złym dziale :stuck_out_tongue:

Nie.

Nie pójdzie gdyż ma stary socket. Przy zmianie będziesz musiał gdyż klucz dla windowsa będzie nie ważny oraz wszystkie sterowniki będą zupełnie inne.

A płyta to już zależy o jakim I5 mówisz bo jest Sandy, Ivy Bridge oraz Haswell.

A słuchaj czy móglbym jeszcze kupić np. core 2 duo ? Czy opłaca się jeszcze zainwestować ok. 100-200 zł? Bo wystarczyłby mi taki np. do GTA IV i dokupiłbym wtedy lepszą kartę graficzną jak nVidia GeForce GTX 650 Ti Boost.

 

A co powiesz np. o procesorze  AMD x6 FX-6300 6x4.10GHz? Czy mógłby pójść?

C2D jest obecnie za słabe do nowych, wymagających gier http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_amd_i_intel_core_2_duo_e8400_wiecznie_zywe?page=0,7

Mi nie chodzi głównie o nowe tytuły. Jeśli chodzi o GTA IV to żeby chociaż minimalne wymagania spełniać. W tej chwili posiadam (staroć) intel pentium. A co z tym AMD FX-6300 czy poszło by mi na płycie głównej Asus P5KPL/EPU

Zerknij na listę obsługiwanych procesorów i nie wyskakuj z pierwszym lepszym modelem https://www.asus.com/Motherboards/P5KPLEPU/#support

Co do gier, to jak na minimalnych ustawieniach Ci zależy, to tak C2D będzie ok.

Może jak już tak szukasz ulepszenia swojego komputera to podałbyś pełną specyfikację z najważniejszym elementem czyli zasilaczem.

A więc tak:

 

  • Zasilacz 350v

  • Procesor Intel Core Duo E5400 2.70 GHz

  • Karta Graficzna nVidia GeForce 9400 GT

  • Płyta Główna Asus P5KPL/EPU

  • 4 GB Ramu

 

I nie wiem co więcej moge podać :slight_smile:

Zasilacz 350v to nic nie mówi. Podaj markę, model. Zdejmij boczny panel obudowy i to co pisze na nalepce zasilacza.