Problem dot. karty graficznej

(Wojtek Zimowski) #1

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post.

Mam do was takie pytanie, czy karta graficzna, która można qpic tutaj http://allegro.pl/item512908950_geforce_6600gt_forsa_ddr3_128mb_128_bit_okazja.html będzie pasowała do mojego Athlona XP 2500+ 1.83 ? Niezbyt się na tym znam, więc nie mam pojęcia czy ją qpic, proszę o pomoc.

(Danielson) #2

Cześć Wojfryt, najprościej będzie jak podasz nam model płyty głównej, bo to od wejścia na niej (agp, pci express) zależy rodzaj karty graficznej.

Pozdrawiam,

Daniel

(Wojtek Zimowski) #3

A jak to sprawdzić ? Zdaje sie, że pci express.

(Danielson) #4

Jeśli komputer jest nowy - PCI EXPRESS, na pewno będzie pasowało.

Sprawdzić możemy zaglądając do środka obudowy (patrz oznakowania na płycie głównej) bądź bez ingerencji programem np. Everest dostępnym na vortalu.

Uszanowania,

Daniel

(Wojtek Zimowski) #5

Komputer jest stary... z 3-4 lata, i zapomniałem się jeszcze spytać, bo wuja mi powiedział, że ogólnie ciężko jest do takiego grata starego zdobyć rzeczy, a jak są to drogie. Za to kumpel mi przed momentem powiedział na gg, że 128 mb karta (mam teraz 64) i tak wiele nie zmieni i nadal sobie nie pogram w te nowsze gry. Prawda to ? ;p

(Danielson) #6

Powiem szczerze, że jeśli to karta na AGP, nie warto kupować nowej, jest to po prostu strata pieniędzy, niestety nie poczujesz żadnej większej różnicy w działaniu, jedynie co mogę polecić to kupno używki za małe pieniądze.

Z podanych powyżej parametrów, nie jestem w stanie rozpoznać slotu karty, tak jak mówiłem wcześniej, pobierz http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... ition+2.20 i w zakładce "karta graficzna" jest przedstawiona cała jej specyfikacja.

Kłaniam się,

Daniel

(Agatonster) #7

Wojfryt ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Jonek29) #8

To prawa lepiej jeżeli masz AGP to już nie warto inwestować.