Problem dotyczący sieci komputerowej!

Mam pytanko…Jaki Linux jest najlepszy do administracji sieci komputerowej? Czy może służyć do tego Linux Red Hat 9.0?? Potrzebny mi Linux, który może założyć limit transferu na dane stanowiska klientów oraz, aby pewnym klientom nie pozwalał korzystać z internetu, ale nie uniemożliwiał korzystania z dobrodziejstw samej sieci komputerowej bez internetu. PROSZE O SZYBKĄ ODP. !!

To raczej forum pc-towców; wszyscy oczywiście szanujemy Linuxa i uważamy go za rzecz znacznie lepszą od produktu microsoftu, którego z przymusu używamy i którego w swych codziennych porannych żalach wyzywamy “od najgorszych”, acz w dalszej części tego niespełnionego dnia z niego korzystamy; a nasze życie, i zdajemy sobie z tego sprawę, niespełnionym będzie a los nasz na rozpustne trendy Billa skazanym jest, to wszakże – jest to system działający – nie idealny ale jakże doskonały w swojej ułomności…… ks.13.w 18 biblii Św. Smofacza

Złączono Posta : 15.01.2006 (Nie) 2:47

tutaj dowiesz się czego chciałeś :mrgreen:

Złączono Posta : 15.01.2006 (Nie) 2:48

http://www.linux.com.pl/forum/

Dowiedziałem się, że najlepszy Linux do tego to slackware…więc swoją piękną poezją mnie nie zagniesz, ale serdeczne dzięki za podrzucenie stronki z forum o Linuxie!! Ale mam teraz wiele poważniejszy problem. Czy jeśli użyje już w drugiej sieci :twisted: router z access pointem PLANET WRT 413 i po drugiej stronie access point PLANET WAP 4033 to czy to zadziała? Ma to byś podłączone do dsl i do anten kierunkowych YAGI 19 dBi na 1 m kabla H 155, który ma dać sygnał na 150m przez drzewo(dlatego takie mocne anteny). Jak tą sieć najlepiej zabiezpieczyć oraz czy ta konfiguracja sprzętowa wypali i jak mam to zrobić, bo nie wiem czego użyć…chodzi o AP client, czego wogle nie rozumiem :roll:

Przenoszę do Stosownego działu

To chyba raczej dział Sieci komputerowe byłby odpowiedniejszy.