Problem: Dyskiem twardy w plikach RAW?

Witam, problem pojawił się dziś rano gdy próbowałem dostać się do dysku “F”. Otóż po 2 krotnym kliknięciu myszą na nie go moim oczom ukazał się komunikat:

1.JPG

Bardzo mnie to zdziwiło zważywszy że dysk ma nie całe 5 miesięcy, jest prawidło podłączony oraz że komputer został wyłączony prawidłowo. Klikając w właściwości dysku wyskoczyło mi okienko:

2.JPG

Nazwa dysku: ST3250820A, 250 GB. Znajdują się na nim cenne dane a nie stać mnie w tej chwili by oddać go w ręce profesjonalistów. Proszę o pomoc.

program TestDisk potrafi naprawić ten błąd

program z opisem http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=2948.0

:slight_smile:

Lub komenda fixmbr lub fixboot z konsoli odzyskiwania.

Nie bardzo wiem co mam zrobić… :?

Gdzie ? Jak i po co ?

nie pomyliło ci się coś

http://support.microsoft.com/kb/314058/pl

:slight_smile:

Panowie… Nie bardzo wiem o co wam chodzi, a rzucanie jakiś mądrych haseł by nabić liczbę postów naprawdę nie pomaga. To jest partycja “F”, jak można się domyśleć nie jest to partycja systemowa. Zawiera ona około 235 GB danych z czego potrzebne mi jest 40 GB (najważniejszych danych). Używałem programu ZAR 8.3, świetny program. Uzyskałem pełny dostęp do partycji (1,5 godz.) i mogłem z niej skopiować dane, niestety trzeba wykupić licencję by skopiować więcej niż 4 foldery. Program z łatwym interfejsem i bez problem sam metodą prób i błędów jakoś odzyskałem odrobinę danych. Już nie chodzi mi o ratowanie całej partycji, jeśli nie jest ona aż tak uszkodzona sformatuję ją, jednak wcześniej chciałbym odzyskać te 40 GB danych. Czy jest program który może zastąpić ZAR 8.3 ?

Dodane 23.03.2009 (Pn) 15:24

Tyle osób na forum a żadnej pomocy… :frowning:

Jest program, bardzo dobry i na pewno pomoże w odzyskaniu plików, odpowiedział Ci na pytanie Leon$ , nie zauważyłeś? Co z tego, że to partycja “F”, możesz przywrócić wszystkie partycje, które masz, o ile struktura partycji jest ok. Przeczytaj info z linku, który podał Leon$. Masz wszystko na tacy. Powodzenia.

Masz tutaj link do programu http://legalne.info/soft/971/TestDisk-and-PhotoRec

Powodem tego jest uszkodzona główna tablica prtycji plików. Też tak miałem i wątpie, że uda Ci się to naprawić. Ja już próbowałem różnymi programami i zerowym skutkiem. Jedynie program EASEUS Data Recovery Wizard Pro w 100 % może odzyskać dane. Mi się udało właśnie tylko tym programem odzyskać dane w 100 % nawet jeśli dane były totalnie uszkodzone.