Problem - ekran bledu"STOP"

Nie wiem o co chodzi, ale kiedy gram lub robie cos, co troche bardziej wykorzystuje procek to pojawia sie ekran bledu"STOP"…jak to zlikwidowac?..mam winda xp amd 550 mhz rivatnt2v plyte glowna aopenx86.

Musisz niestety bardziej uścislić jakiego typu komunikat Ci się pojawia.

Podejrzewam, że mimo swojego syndromu “kobiety upadłej” :smiley: Windows mimo wszystko puszcza bardziej rozbudowane informacje.

Ostatnio znalazłam stronkę ze wszystkimi ramkami błędów w Windzie, ale musisz albo zrobić screen komunikatu, albo go po prostu przepisać.

Pozdrawiam! :slight_smile:

Obawiam sie ze najzwyczajniej nie zdaze:P…Nie mozesz podac tej stronki??:smiley:

Podaję, ale moze też jak przeczuwam chodzić o inne rzeczy

http://pclab.pl/art1676.html

Bo jakoś dziwnie mówisz, że nie zdążysz - może coś z gangu Blastera.

Czy nie zamyka Ci się “dziwnie szybko” system?

nie…pojawia sie blad, pisze ze zrzuca pamiec fizyczna na dysk…zrzuci 100% i resartuje:/

Jezeli ten komunikat jest na niesławnym “blue screenie” to z całą pewnością można podejrzewać wirusa. Istnieją rezydenci, którzy pochłaniają niesamowite ilości zasobów pamięci, np. IRCbot.

Zrób test pamięci: Ze Startu - Uruchom, wpisz chkdsk i zobacz co za cyfra Ci wyszła przy ilości całkowitej pamięci. Jeżeli ma wartość różną od 655360, to na pewno masz zawirusowany system. Wtedy scan online Mks-vir na przykład.

No chyba, że robiłes ostatnio manewry “biosowe”. :?

w biosie sie nie bawie;)…a chkdsk po sprawdzeniu sie wylacza:/

Jeśli to blue screen to napisz jaki plik wywołał błąd(pisze na dole)

Nie pisze;)…a Myslicie ze format cos pomoze?

waterproof!!..ja mam windowsa xp, a tam sa porady do windowsa 95&98&ME a propo…zapisalem te bledy;) tylko nie wiem czy wystarczajaca ilosc zer jest, ale najwazniejsza jest chyba koncowka?:D…

0x00000CS

0x000008E

0x000007E

Z tego, co gdzie indziej kiedyś czytałam, to akurat te kody z “zerówkami” - dotyczą również XP - choć oczywiście mogę się mylić.

Przeleciałam kilka razy listę (ilość zer chyba jest mało istotna) :

8E - System nie może wykonać JOIN lub SUBST :o

7E - określony moduł nie mógł być znaleziony ( :? b. lakoniczne)

CS- nie znalazłam :?

Jak narazie, to bardzo enigmatycznie wygląda. Ale może punktem zaczepienia będą JOIN lub SUBST - i ktoś, kto będzie wiedział co oznaczają te słówka - pomoże ruszyć do przodu.

Oczywiście w systemie, a nie po angielsku :smiley: :smiley: :smiley:

Bo to, że czegoś system nie mógł połączyć lub zastąpić - to wiadomo! :lol:

Moze masz ukruszone jadro na procku.:frowning: sciagnij z windows update kategoria windows latke na ekrany stop w czasie gry

:twisted:

Tak przedstawia sie wyjaśnienie terminów SUBST lub JOIN

Ale czy to pomoże w rozwiązaniu problemu?

Pozrawiam 8)