Problem - ekran bledu"STOP"

(Pb121) #1

Nie wiem o co chodzi, ale kiedy gram lub robie cos, co troche bardziej wykorzystuje procek to pojawia sie ekran bledu"STOP"...jak to zlikwidowac?...mam winda xp amd 550 mhz rivatnt2v plyte glowna aopenx86.

(Marsmo) #2

Musisz niestety bardziej uścislić jakiego typu komunikat Ci się pojawia.

Podejrzewam, że mimo swojego syndromu "kobiety upadłej" :smiley: Windows mimo wszystko puszcza bardziej rozbudowane informacje.

Ostatnio znalazłam stronkę ze wszystkimi ramkami błędów w Windzie, ale musisz albo zrobić screen komunikatu, albo go po prostu przepisać.

Pozdrawiam! :slight_smile:

(Pb121) #3

Obawiam sie ze najzwyczajniej nie zdaze:P....Nie mozesz podac tej stronki??:smiley:

(Marsmo) #4

Podaję, ale moze też jak przeczuwam chodzić o inne rzeczy

Bo jakoś dziwnie mówisz, że nie zdążysz - może coś z gangu Blastera.

Czy nie zamyka Ci się "dziwnie szybko" system?

(Pb121) #5

nie...pojawia sie blad, pisze ze zrzuca pamiec fizyczna na dysk...zrzuci 100% i resartuje:/

(Marsmo) #6

Jezeli ten komunikat jest na niesławnym "blue screenie" to z całą pewnością można podejrzewać wirusa. Istnieją rezydenci, którzy pochłaniają niesamowite ilości zasobów pamięci, np. IRCbot.

Zrób test pamięci: Ze Startu - Uruchom, wpisz chkdsk i zobacz co za cyfra Ci wyszła przy ilości całkowitej pamięci. Jeżeli ma wartość różną od 655360, to na pewno masz zawirusowany system. Wtedy scan online Mks-vir na przykład.

No chyba, że robiłes ostatnio manewry "biosowe". :?

(Pb121) #7

w biosie sie nie bawie;)...a chkdsk po sprawdzeniu sie wylacza:/

(system) #8

Jeśli to blue screen to napisz jaki plik wywołał błąd(pisze na dole)

(Pb121) #9

Nie pisze;)...a Myslicie ze format cos pomoze?

(Pb121) #10

waterproof!!....ja mam windowsa xp, a tam sa porady do windowsa 95&98&ME a propo...zapisalem te bledy;) tylko nie wiem czy wystarczajaca ilosc zer jest, ale najwazniejsza jest chyba koncowka?:D...

0x00000CS

0x000008E

0x000007E

(Marsmo) #11

Z tego, co gdzie indziej kiedyś czytałam, to akurat te kody z "zerówkami" - dotyczą również XP - choć oczywiście mogę się mylić.

Przeleciałam kilka razy listę (ilość zer chyba jest mało istotna) :

8E - System nie może wykonać JOIN lub SUBST :o

7E - określony moduł nie mógł być znaleziony ( :? b. lakoniczne)

CS- nie znalazłam :?

Jak narazie, to bardzo enigmatycznie wygląda. Ale może punktem zaczepienia będą JOIN lub SUBST - i ktoś, kto będzie wiedział co oznaczają te słówka - pomoże ruszyć do przodu.

Oczywiście w systemie, a nie po angielsku :smiley: :smiley: :smiley:

Bo to, że czegoś system nie mógł połączyć lub zastąpić - to wiadomo! :lol:

(Mbartek) #12

Moze masz ukruszone jadro na procku.:frowning: sciagnij z windows update kategoria windows latke na ekrany stop w czasie gry

(Golden Finger) #13

:twisted:

Tak przedstawia sie wyjaśnienie terminów SUBST lub JOIN

Ale czy to pomoże w rozwiązaniu problemu?

Pozrawiam 8)