Problem formatowania partycji


(Majkelgie) #1

Witam ! Mam problem mianowicie posiadam dwie partycje na kompie c oraz d. Na c: posiadam windowsa xp professional, ktory niegdys zostal zatakowany przez zango. Obecnie zainstalowalem windowsa na d:

Problem tkwi w tym, iz nie moge dokonac formatowania zarowno na dysku c jak i d: . Probowalem z plyty windowsa oraz przed uruchamianiem systemu (po zmianach w biosie). Za kazdym razem pyta sie o uruchomienie ktoregos z windowsow. Najchetniej dokonalbym formatowania obydwu dysków. Prosze o pomoc...


(Woocash304) #2

widocznie masz źle ustawioną kolejność bootowania w BIOSie

zapewne wygląda to tak:

1) HDD

2) CDROM

3) FLOPPY

zmien aby cdrom byl pierwszy


(Leon$) #3

Użyj programu Partition Logic jest darmowym programem przeznaczonym do partycjonowania i zarządzania dyskami twardymi. Aplikacja potrafi tworzyć, usuwać, formatować , defragmentować, zmieniać rozmiar, przenosić i zmieniać parametry partycji, a nawet kopiować zawartość partycji z jednego dysku na drugi.

:slight_smile:


(Kosior6) #4

majkelgie , a czy masz legalna Cd z Windowsem ? Bo jeśli nie to wtedy płyta Ci nie zabootuje....

W Bisoie ustaw tak:

First Boot Device: Cd-ROM

Second Boot Device: HDD - 0

Third Boot Device - Floopy


(Majkelgie) #5

Bootowanie jest w porzadku, lecz gdy np. probuje formatować dysk po jego zakończeniu pojawia sie komunikat, iż nie jest w stanie dokonczyc formatowania. Jak zmienic dwie partycje na jedna...?


(Woocash304) #6

usun dwie i na ich miejscu postaw jedną :smiley:


(Leon$) #7

jak to nie zbotuje??? że inaczej legalna :lol:


(Woocash304) #8

boot - sektor dysku z którego uruchamia sie system operacyjny (inaczej boot sector)

zbootować płytę - przeszukać ją pod kątem boot sectorów

proste??


(lazikar) #9

majkelgie nie możesz bo masz windowsa na d i jest to partycja systemowa. Partycja c jest partycja rozruchową i niestety jej tez nie sformatujesz. Musisz to zrobić z dosa lub wkładając płyte win xp i botując ją.


(Majkelgie) #10

Gdy bootuje win to o dziwo nie ma opcji formatu ?? :o Zainstalowanie, przeinstalowanie, naprawa obecnego win, ale nic poza tym. Od jakiegos czasu, gdy zapodalem stale lacze. Pojawia sie komunikat: Usługa Posłaniec: "System has failed error. Wejdz na strone http://www.fixwin.com" Czym to moze byc spowodowane ?