[problem] GA-8N-SLI nie czyta dysku SATA II?

Witam,

Kupiłem wczoraj dysk samsung HD 753 LJ 750GB SATA II 32MB.

Niestety nie działa prawidłowo ;/

Używam Win XP Pro sp2

płyta główna to GA-8N-SLI z obsługą SATA2

Dysk został wykryty w Biosie jak i w windowsie. Widać go w managerze urządzeń i niby działa prawidłowo - niestety nie mam do niego dostępu - z poziomu Mój komputer widać tylko moje pozostałe 2 dyski (a właśnie - ten nowy to trzeci dysk podłączony obecnie do komputera, ale wcześniej miałem inny 500GB jako ten trzeci i działał bez problemu- teraz go zamieniłem na 750 i lipa ;/ ).

Program HD Tune widzi ten dysk i bez problemu go diagnozuje, że jest z nim wszystko ok. Odczytuje parametry odczytu i zapisu, temperaturę itp. więc nie wiem dlaczego nie mogę go używać ;/

Zworki na dysku są ustawione chyba na stałe na master - bo tak go odczytuje, poza tym są dostępne tylko dwie. Natomiast te do sterowania master/slave są niedostępne ;/

W biosie ustawiłem go jako duży dysk, oraz włączyłem wszystko co miało związek z SATA2 - niestety też nie pomaga ;/

Czy znajdzie się tutaj ktoś kto potrafi mi powiedzieć co jest nie tak, zanim minie 7 dni od daty zakupu, bo inaczej nie będą chcieli mi go przyjąć z powrotem do sklepu (bo dysk nie jest wadliwy tylko operator nie umie go używać ;/ )

Spróbuj go sformatować: Start> Panel Sterowania> Narzędzia administracyjne> Zarządzanie komputerem> Zarządzanie dyskami.

Może być tak, że dysk to “świeżak” i nie jest sformatowany dlatego nie ma go w “Mój komputer”. pozdro

Racja… doszukuję się problemów gdzie ich nie ma, a najprostszej rzeczy nie zrobiłem.

Dzięki za pomoc - przynajmniej wiem, że można tutaj liczyć na pomoc a nie na głupie wyśmiewanie itp :slight_smile: