Problem Gadu-Gadu (GG) - router D-Link

Witam.

Od paru dni mam pewien problem. Otóż dostałem router D-Link Model: WBR-1310 (nie wime czy ma to znaczenie, ale jest on z USA) i za jego pomocom utworzyłem w domu sieć bezprzewodową. Komputer stacjonarny podłączony jest bezpośrednio kablem od routera, a laptop bezprzewodowo. Od tego czasu mam poważny problem z komunikatorem Gadu-Gadu (wersja 7.7.0 build 3746). Po włączeniu GG, nie mogę sie zalogować, tzn. klikam żeby się przełączyć na dostępny/zaraz wracam/niewidoczny i nic się nie dzieje… Czasami uda mi się połączyć (nie wiem od czego to zależy), wtedy osoby które mnie mają w swojej liście kontaktów mówią że co chwile “migam” im na liście.

Proszę o jakieś sugestie jak rozwiązać ten problem, szukałem w internecie, ale nie znalazłem rozwiązania niestety.

Dodam że mój system operacyjny to Windows XP z dodatkiem SP3, posiadam stałe łącze internetowe (sieć osiedlowa).

Nic na to nie poradzisz, każdy tak ma ostatnio…

Ale ja już od 5 dni nie moge “wejść” na swoje Gadu-Gadu. A na komputerze stacjonarnym ten problem nie występuja tak często, tzn. wiadomo że z GG często są problemy, ale myslę że to co się dzieje u mnie nie jest winą tylko serwerów Gadu-Gadu.

Mam dla Ciebie świetne rozwiązanie - ICQ. Ja z nim nigdy nie mam problemów.

Pozdrawiam

Krzysiek

Mayron mam pytanie czy ty nie masz problemów z kartom muzyczną na viscie i jakom masz muzyczną. :wink:

-kocur- a czy miałeś problemy na xp sp2 z gg bo teraz z tym sp3 jest dużo problemów :wink:

harry127: Próbowałem instalować AQQ i są takie same problemy, nie moge się zalogować…

rafal_odb: Wcześniej nie kozystałem z Gadu-Gadu jak miałem SP2 bo nie miałem internetu na laptopie. Tak jak pisałem wszystkie zaczęło się gdy zrobiłem sieć bezprzewodową w domu…

To może tradycyjne rozwiązanie: odinstaluj GG, usuń pozostałe pliki (Program Files/Gadu-Gadu i User/Dane aplikacji (to jest folder ukryty)/Gadu-Gadu) i uruchom Ccleaner, żeby usunąć pozostałości w rejestrze. Potem zainstaluj GG.

Myślę, że to nic nie do bo alternatywny komunikator (np. AQQ) też ma taki sam problem, więc przyczyna musi tkwić gdzieś na lini router - gadu-gadu, tylko nie wiem gdzie…

Jeśli ktoś ma jakieś pomyły to proszę pisać bo jest to dość uciązliwe.

Może zablokowane porty komunikacji? A jeśli nie, to spróbuj pokombinować coś ze sterownikami do routera czy tam z czymś, nie wiem, bo nie znam się zbytnio na routerach…

No właśnie ja też nie za bardzo się na tym znam i dlatego szukam pomocy na forum…

Spróbuj zmienić serwer: http://programy.pcworld.pl/pc/programy/ … .html.html

Niestety to też nic nie pomaga.

Jeżeli zmiana serwa nie pomaga to chyba jedynie GG ONLINE. Ja też mam router , ale nie mam takich problemow :stuck_out_tongue: