Problem: Głośniki nie graja po odłączeniu słuchawek

Witam. Mam podłączone głośniki do tylego panelu, ale kiedy chce używać słuchawek w panelu przednim, w ogóle nie wyświetla się informacja o tym, że “Gniazdo zostało podłączone”. Wcześniej działało to tak, że jak podłączałem słuchawki to dźwięk szedł z nich, a po ich odłączeniu głośniki automatycznie zaczynały grać. I na odwrót, jak chciałem jak słuchałem muzy z głośników i wsadzałem jacka od słuchawek to dźwięk dochodził już tylko ze słuchawek. Próbowałem różnych ustawień w Menadżerze Realtek HD Audio, ale bez efektów. Wcześniej miałem problem by w ogóle używać przedniego panelu. Teraz niby działa, choć nie wyświetla się komunikat o podłączeniu gniazda w przednim panelu. Ponad to mam wyświetlone w tym programie, że cały czas podłączony jest mikrofon co nie jest oczywiście prawdą. Próbowałem tego równoczesnego odtwarzania, ale w praktyce wygląda to tak, że jak podłącze słuchawki to muszę ustawić urządzenie jako domyślne, a kiedy je wyjmę to muszę znów przestawić by głośniki były urządzeniem domyślnym. W ogóle się na tym nie znam i nie wiem jak rozwiązać ten problem. Dlatego proszę o pomoc. Macie jakieś pomysły?