Problem Gothic 3 gra zatrzymuję się i nie reaguje

Witam!

Mam problem z gothic 3 ponieważ włączam gram ok 1-3 min i gra zatrzymuję się (muzyka leci dalej i dźwięki też) niekiedy udaje mi się wyjść do menadżera zdań i wyłączyć grę a niekiedy nie :frowning:

niewiem co jest przyczyną dodam że w gothic 3 zb też się tak dzieje stery od grafy mam najnowsze diretcx 9.0c

mój komp to

Amp semprom 3000+ 1,8ghz

Dysk twardy 80gb

karta graficzna Gainward geforce 9500gt

zasilacz 400w tracer 4life

Moje przypuszczenia są takie że może to przez zasilacz ale chciałbym się spytać was

A może to przez mojego antywira mam avg 2011 czytałem że podobno muli i zawiesza kompa.

1.Wyłącz antywirus podczas startu Gothica.

2.Co to Gothic 3 ZB?

3.Zasilacz może być przyczyną, bo to Tracer, a nie np. OCZ.

Zainstaluj najnowsze dostępne patche (najnowszy to chyba 1.7.1). Zmniejsz też detale na najniższe możliwe.

Nie bez powodu ta gra jest nazywana jedną z najbardziej zabugowanych gier. Możliwe po prostu trafiłeś na jeden z bugów i tyle

Nie powielaj opinii zasłyszanych od innych. Po wydaniu patcha 1.7.1 gra już praktycznie bugów nie ma …

Nie podałeś bardzo ważnej informacji. Ile masz ramu ? Gothic bardzo ten ram lubi, nie posiadając ramu powyżej 1giga nie masz szans na grę płynną, a powyżej 512 nie masz w ogóle :slight_smile:

Oczywiście wszystko zależy od systemu. Crack również bardzo upośledza grę.

Sorry mam 1 gb ramu i zainstalowany patch comunnity 1.70

Gothic 3 zb to zmierzch bogów

Dodam że gra się dobrze troche laguje ale najbardziej mnie wkurza to zatrzymanie gry nic nie reaguje nawet jak zostawilem to na 30 min to nic nie ruszyło ale muzyka leci i dźwięki :frowning:

http://gothic.org.pl/forum/index.php?/f … zch-bogow/

Twój proc / grafika po prostu nie wyrabiają przy większej ilości tekstur na ekranie :slight_smile:

Którego patcha wybrać ?

Dodam że grając w ZB miałem chyba 2.0

A propo antywirusa mam avg 2011 antivirus free edition i go się podobno nie da wyłączyć dużo jest jego procesów w menadżerze zdań

Zobacz ile masz ramu na starcie :slight_smile:

Jak to sprawdzić?

ctr+alt+del >> procesy >> pokaż procesy wszystkich użytkowników,kliknij na pamięć by sortowąło się od najbardziej zużywającego ram procesu, prawy alt+print screen, wklej do painta, zmiejsz do rozmiaru okna, daj na wstaw.org a na forum link :slight_smile:

http://wstaw.org/h/c3068c7e24a/

500mega pamięci na grę to mało :smiley:

Wywal zbędne usługi zgodnie z tym: http://www.searchengines.pl/Services-Us … t7723.html

Przeczyść rejestr i pliki tymczasowe ccleaner: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

Defragmentacja dysku. Potem sprawdź temperatury everestem, albo speccy.

Możesz spróbować również uruchomić gothica tak jak ja to robiłem kiedyś (używane 150-180mb ramu), jeśli będzie działać to wina ramu:

Wklej do notatnika i zapisz jako nazwa.bat

shutdown -a

Później odpal managera zadań (ctrl+alt+del), przejdź do procesów, na każdym po kolei kliknij ppm/zakończ proces. Jeśli proces się przywróci zostaw go i idź dalej, jeśli wywali ci zamykanie systemu uruchom bat. Na koniec zostaw sobie explorer.exe. Przed jego zamknięciem skopiuj sobie ścieżkę do gothica, zakończ proces w plik >> uruchom wklej ścieżkę i zamknij managera zadań. Może odpali, co prawda bez dźwięku ale zawsze :slight_smile: Po restarcie wszystko wraca.

Aha jak gram i jak zetnie i uda mi się wyjść do gry to system w procesach ma ok 50 k a wcześniej ma 150mb

Robiłem screena z włączonym google chrome tez zabieral pamięci zawsze go wyłączam jak gram

To raczej nie jest wina gry, spróbuj zoptymalizować. Ten problem pojawia się gdy uruchamiasz nową grę ?

Nie jak wczytuje to też :frowning:

Masz minimalne ustawienia ? Spróbuj skopiować pliki z moje dokumenty >> gothic (lub podobnie) na pulpit i wywalić je. Może poskutkuje. Ew pliki z ustawieniami z folderu gry. (zawsze wcześniej rób kopię)

Taa gram na minimalnych kombinowałem z rozdzielczościami też a jak mam to zrobić z tym wywalaniem na pulpit

Wywalanie na pulpit jest właśnie skutkiem za wysokich ustawień w stosunku do twojego komputera. Mankamentem jest to, iż już niższych się nie da, a gra jest mało zoptymalizowana. Powinieneś mieć wszystko wyłączone, rozdzielczość 800x600, oraz wszystko na jaknajmniejsze :slight_smile: Inaczej nie da rady. Wywaliłeś kasę w błoto.

Ee nie wywala mnie na pulpit! tylko chodzi mi o to co napisales żebym te pliki wywalił na pulpit i włączył gre

Zasilacz definitywnie do wymiany.