[problem] GTA V i zacinki

(Ma95) #1

Temat chyba raczej z najpopularniejszych ostanio, ale nie znalazłem takiego w pełni opisującego mój problem. 

Zaczynając od postaw - wszystkie stery najnowsze, pozabijane wszystkie zbędne aplikacje obciążające CPU i RAM ( tego chyba dotyczy problem ) 

Jednostka - 

4770k @ 4.5

gigabyte r9 290

ssd samsunga ( jako systemowy + zainstalowana gra ) 

seasonic m12II 620

ramy kingston 2x 4gb 1600mhz 

to wszystko siedzi we fractalu + macho BW. 

Temperatury - w stressie 80 grafa i 70 proc max. Po godzinie GTA 65 na grafie i 55 na procu max.

Problem - wszystko fajnie dopóki nie zacznę jeździć autem - fraps pokazuje ciągle 60fps, jednak gra łapie co chwila ściny które trwają około 0.5s - wrażenie mam takie jakby ciągle doładywywała mi się lokacja. Bez róznicy czy ustawienia B.wysokie czy wszystko najniżej jak się da. Direct 10/10.1/11 także bez różnicy. Najniższe ustawienia a gra dalej właściwie niegrywalna bo nie mogę autem sterować.

Trochę się zdziwiłem jak zajrzałem do menadżera zadań - w procesach GTA pokazuje 2.6gb, reszta apek to około 500mb tylko. Daje nam to 3.1gb. Menedżer pokazuje 81% zuzycia pamięci fizycznej.

Nie wiem za bardzo gdzie szukać problemu - kumple najwyżej mają spadki FPS ale jednak nic im sie nie przycina. 

Problem nie jest palący wlasciwie bo gre juz konczylem na xboxie. Zastanawia mnie tylko dlaczego mój komp nie chce współpracować z grami od rockstara. 

Jeżeli nie podałem jakichś istotnych danych albo chcecie jakieś logi to napiszcie co się jeszcze przyda

@edit -legitny windows 7 sp1

@edit 2 - Fraps jednak nie pokazuje ciągle 60 FPS. jak jade autem to przy bardzo wysokich zmienia się między 60 a 8-10 FPS. Praktycznie co klatke jest inny wynik 

(Xparanienormalnyx) #2

A gra legalna czy pirat?

Ja bym proponował zainstalować grę na dysku innym, niż systemowy.

Piszesz o zmniejszaniu detali - a niższą rozdzielczość próbowałeś ustawiać?

(Oski9191) #3

Spróbuj może zainstalować nowe sterowniki do grafiki z optymalizacją dla GTA V

(Ma95) #4

Dzięki Oski9191, pomogło. Stery aktualizowalem przez program ATI więc mi nie pokazywało dostepnych nowych.

Co do legalności - niestety legalna, rockstarowi nie dałbym ani złotówki ale dostałem w prezencie ;)