Problem: hack na FF (problem z wyswietlaniem się strony)

(Sobladen) #1

Witam

Mam taki problem z kodowaniem strony, ze w Operze i w IE dobrze się wyświetla, a w Mozilla Firefox źle;/

Wiem ze na IE jest taki hack:

A jaki jest hack na Firefoxa? Może coś w css się dodaje?

Z góry dzięki za pomoc.

(Barthezz) #2

Odradzam stosowanie tych hacków.

Mimo problemów musisz dopasować kod tak aby działał we wszystkich przeglądarkach. Ewentualnie użyj oddzielnych arkuszy stylów.

I zapomniałem dodać, że pisz pod FF a potem poprawiaj żeby chodziło też pod IE ponieważ zgodność IE bardzo odbiega od standardów.

(athei) #3

• coś mi się wydaje, że jest na odwrót. Jeśli gdzieś źle się wyświetla to prędzej w IE, O niż w FF.

(Sobladen) #4

Mam akurat taka sytuacje, ze nie da się tego zrobić..;/ Bo jak ustawie dla jednej przegladarki za w innych nie działa i rozwala menu poziome na dół...

Chce właśnie zastosować oddzielny arkusz, ale jak dać to dla Mozilli?

Dla IE jest to tak:

@up

Jest tak jak mówię.. Jest menu poziome i w nim są imputy. I gdy szerokości trochę dołoze to w Operze i w IE rozwala menu. A gdy odejmę to jest ok.

(Barthezz) #5

Jeżeli aż tak CI na tym zależy to robisz normalnie arkusz stylów ff i opera będą z niego korzystały i dodatkowo wpisujesz to co podałeś i tam będą poprawki dla IE.

Jeżeli chcesz dla wszystkich przeglądarek mieć zupełnie inne style musisz to zrobić po stronie serwera czyli za pomocą php dajesz warunek, sprawdza jaka przeglądarka i podaje odpowiedni adres do pliku ze stylami.

Pamiętaj jednak, że najlepiej będzie tak jak to napisałem na początku pisać zgodnie ze standardami, wtedy wszystko będzie grało pod wszystkimi przeglądarkami.

(Sobladen) #6

Dzieki

do tej pory nie miałem takiego problemu, a już jakiś rok koduję strony.

Ale dziwi mnie to że np. w FF działa, a w Operze nie działa.. jak napisane jest zgodnie ze standardami

Pozdrawiam

(Asterisk) #7

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.