Problem - hasło na bios

Witam

Wpadł mi w ręce stary komputer. Odpalam go, ładuje się bios lecz nic więcej. Zatrzymało się na tym pierwszym ekranie. Na dole jest napisane żeby nacisnąć DEL. Naciskam i przechodzi mi do Biosu gdzie musze wpisać hasło :frowning: I tu zaczyna się problem.

Komputer trafił w moej ręce z jakiejś tam szkoły, a hasła mi nie podali :stuck_out_tongue:

Próbowałem zresetować bios zworką lecz szukam, szukam i znaleść nie moge :shock:

Wszystkie piny jakie wyczytałem na płycie to były:

JP2 - Vcore Voltage

Jp3 - Cpu Selection

JP4 - Kb Power on

JP5 - Dimm Clock Select

Jak widać nie ma tu nigdzie żadnego CMOS lub coś w tym stylu.

Jak nie udało mi się znaleść tej zworki to przeszedłem do baterii. Wyjełem ją na ok 3-4 min, następnie podłączyłem komputer spowrotem do kontaktu i naciskam przycisk POWER. I tak czekam trochę. Następnie wkładam tą baterię spowrotem, podłączam wszystkie kable no i uruchamiam PCta a tu nadal krzyczy o hasło :frowning:

Czy jest jakiś sposób na te hasło?

Czy to możliwe żeby nie było zworki CMOS to resetu biosu?

Bios - AWARD

Spróbuj na dłużej z 30 min nie ma co się spieszyć, a według opisu w linku z hasłami czasami trzeba nawet na 24 h, jak to stara płyta to może trzeba jumperami jeśli takie są.

Pewnie szkoła ustawiła swoje własne hasło więc uniwersalne pewnie nie pomogą:

http://rainbow.mimuw.edu.pl/SO/Projekt0 … words.html

Mógłby mi ktoś napisać cały algorytm resetu biosu poprzez baterię. Nigdy tego nie robiłem więc nie wiem czy po wyjęciu bateri próbować włączać komputer itp.

Z góry dzięki.

Odłącz kompa od 230V i wyjmij baterie, nie włanczaj kompa bo bios się nie zresetuje.