Problem HD4850 artefakty

(Michalzbr) #1

Siema, mam problem z HD4850, grałem w fife11 i nagle wyskoczyły mi artefakty, zmieniłem wyjście obrazu ale to nic nie zmieniło. Zmieniłem sterowniki i nic to nie dało. Macie jakieś pomysły jak to naprawić?

(igrek) #2

Podkręcany? Odkurzałeś wiatrak? Jakie temperatury?

(Michalzbr) #3

Nie podkrecany, odkurzalem około miesiąc temu, temperatura w okolicach 46 stopni

-- Dodane 17.02.2011 (Cz) 20:33 --

Kiedy testuje kartę w ccc to nie przechodzi testu

(Bdogieros) #4

to pewnie padła, jak jest na gwarancji to do serwisu

(Michalzbr) #5

Gwarancji już nie mam, bo zerwałem plomby. To teraz będę musiał kupić nową zacząłem się już rozglądać i myślę nad tym http://sklep.sferis.pl/produkt/29648-pa ... -3696.html co wy na to?

(igrek) #6

Jakie fundusze?

(freedom) #7

Proponuje wstrzymać się z wyborem Nvidii, najnowszy artykuł z nvision:

http://nvision.pl/2-rdzeniowy-procesor- ... ils-1.html

Zobaczymy jak się rozwinie sprawa i czy dotyczy ona też kart z niższych półek cenowych.

(qba10) #8

Jeżeli masz ochotę możesz spróbować.... upiec kartę graficzną... Mojemu koledze to pomogło :slight_smile:

Wkładasz na 8 minut do piekarnika, czekasz aż ostygnie i gotowe.

Zabieg ma na celu odnowienie lutów

Podobny problem:

"Przepis kulinarny":

(T Luk) #9

Nie zapominaj, że takie artykuły zawsze mają "drugie dno" :smiley: Dlaczego nie napisali np. nic o "fochach Fermiego" mimo, że za granicą to naprawdę głośna sprawa? :wink:

(Michalzbr) #10

Fundusze ok 350zl

-- Dodane 17.02.2011 (Cz) 21:46 --

Fundusze ok 350zl

(freedom) #11

Zależy co rozumiesz przez drugie dno :wink:

W każdym razie warto poczekać na dokładniejsze testy, zwłaszcza, jeśli ma się dwurdzeniowy procesor.

Za 350zł to raczej tylko R5750 i GTS450. Z tym, że te karty to odpowiedniki wydajnościowe R4850 (GTS450 ciut lepszy), więc może lepiej rozejrzeć się za używaną kartą?

(Michalzbr) #12

Wystarczy mi trochę lepszy odpowiednik, zasilacza nie zamierzam zmieniać

(freedom) #13

Więc pewnie GTS450 będzie najlepszym wyborem, jeśli chodzi o nową kartę. Tyle, że warto poczekać na więcej informacji co problemu o którym wspomniałem wyżej.

Co do Twojej karty, obniż taktowanie rdzenia i pamięci, może coś da.

(Bdogieros) #14

bardzo ciekawy artykuł freedom, dzięki za linka, pozdrawiam

(majcovsky) #15

Chwila, z czego zdarłeś plombę? Z komputera czy karty?

(Michalzbr) #16

Z komputera

-- Dodane 18.02.2011 (Pt) 8:20 --

Sprzęt był kupiony w komputroniku jako zestaw

(majcovsky) #17

Poszukaj dokumentów gwarancyjnych (tego zestawienia podzespołów i faktury) - jeśli masz numery seryjne na karcie, nie powinno być problemu z jej realizacją.

(Fentick) #18

Gdy Ja miałem artefakty na starej karcie graficznej to okazało się że było to spowodowane obniżeniem napięcia na linii 3,3V.

To taka wskazówka

(Michalzbr) #19

Ok, poszukam. Czyli jak będę jechał na gwarancje to mam ze sobą wziąć kartę i te dokumenty?

(majcovsky) #20

Dokładnie tak. Tylko czymś ją zabezpiecz, by jej mechanicznie nie uszkodzić.