Problem HDD

Witam mam problem z dyskiem HDD, a mianowicie ukazują się błędy, skanowałem programem HDD Regenerator i nic, posiadam dysk 40GB firmy Samsung

LOG

Sector 208301 was damaged but wasn’t recovered

Sector 12969178 was damaged but wasn’t recovered

Sector 12969179 was damaged but wasn’t recovered

Sector 12969180 was damaged but wasn’t recovered

Sector 12969181 was damaged but wasn’t recovered

Sector 12969182 was damaged but wasn’t recovered

Sector 12969183 was damaged but wasn’t recovered Sector 13014553 was damaged but wasn’t recovered Sector 13014554 was damaged but wasn’t recovered Sector 13014555 was damaged but wasn’t recovered Sector 13014556 was damaged but wasn’t recovered 78242976 sectors scaned. 11 found bad. 0 recovered.

:lol: :lol: Jakie ? :lol: :lol:

Jak się da to Screen, jak nie to je opisz … :o

objawy są takie ze nie raz BIOS nie odnajduje HDD

Zobacz czy wszystko dobrze docisnąłeś itp… :?

Jak dla mnie to są bad sectory, czyli dysk się sypie :?

A zatem te objawy są “na miejscu” :roll:

I w tym przypadku, takie czynności:

niestety nic nie dadzą :frowning:

To jest moja diagnoza :lol:

Jak HDD Regenerator nie pomaga,to zostaje Low Format

mam pytanie jak mozna przenies badblock i w inną cześć dysku, bo mam uszkodzenia na partucji systemowej, prosze o pomoc

Co masz na myśli ?

Cześć jestem nowy, mam seageta 40GB, niedawno cos sie stało i na partycji drugiej nie moge zapisac danych, a mianowicie mam na niej 30 GB, moge zapisac jakies 20Gb dancyh na reszte 10GB nie da rady, wyskakuje komunikat ze wystapil blad podczas zapisywania danych na dysku. Robilem format, scandisck, scandisk wykazal cos z klastrami, zmienilem zatrem system plików z fat32 na NTFS, komunikat nie wyskakuje ale jak cos chce wkopiowac to poprostu sie zawiesza. Chce wiedziec tylko czy mam kupic nowy dysk czy da sie go naprawić. Jeśli nowy to co byście mi polecili. dzieki

Jak macie bad sectory to im już nic nie pomorze, możecie co najwyżej je odznaczyć kosztem pojemnosci dysku.

Zasadą jest że jak są bad sectory to się będą pojawiać.

Zdjąć całkowicie partycje założyć i sformatować i czytać końcowe komunikaty.

http://www.chip.pl/arts/n/article_110644.html

A długi ScanDisk ??

Nie pomaga ??

Jkie wyświetla komunikaty ??

Formatowanie niskopoziomowe - formatowanie fizyczne (angielskie low-level formatting, physical formatting), wydzielenie sektorów na jednolitej powierzchni magnetycznej nowego dysku. Dla każdego sektora na dysku zapisuje się specjalną strukturę złożoną z nagłówka, obszaru danych (zwykle 512 B) i ogona (trailer). Nagłówek i ogon zawierają informacje używane przez sterownik dysku: numer sektora i kod korekcyjny.

Stosuje się je właśnie przy bad sectorach programowych.

co daje włączenie (ENABLED) obsługi S.M.A.R.T w BIOSIE

Dodać by należało ze producenci dysków twardych mają swoje programy do formatowania tego typu… Użycie niewłasciwego programu może doprowadzić do uszkodzenia dysku ma zawsze…!

Pozdro…

co tu wiele mowic . trzeba przygotowac sie do kupna nowego bo jak padnie na amen to po danych podobny mialem objaw u kumpla raz widzial raz nie i ktoregos pieknego dnia “RIP” tak wiec tylko zapowiadam:)