Problem i pomoc w powiększanie pamięci RAM

Witam

Bardzo proszę o radę, pomorze mi ktoś w ustawieniu pamięci wirtualnej w systemie

System

Microsoft Windows XP Professional

RAM 1,25 GB

Dopuszczalne minimum 2 GB

Zalecane 1918 GB

Aktualnie przydzielono 1279 GB

Obecnie jest ustawiony na “rozmiar kontrolowany przez system” niestety nie jestem z tego zadowolony

“Pomorze”? A może jednak “pomoże” :wink:

Dlaczego nie jesteś zadowolony? Zmiany rozmiaru pliku wymiany nie zmienią ilości posiadanej pamięci RAM bo to jest coś innego.

Jedyne co obecnie możesz zrobić to wyłączyć plik wymiany, wyczyścić partycje systemową ze śmieci, dokładnie ją zdefragmentować i dopiero ponownie załączyć plik wymiany ustawiając rozmiar stały na około 1,5 - 2 razy ilość posiadanej pamięci RAM.

O boże jak mogłem popełnić taki błąd! :shock:

Wracając do tematu nie byłem zadowolony ponieważ po tej “operacji” przeglądarki zaczęły mulic, przed chwilą odkryłem że problem leżał gdzie indziej.

Ja zawsze ustawiam na sztywno plik wymiany na 1024 i 2048 a ramu mam i tak 8GB także nie widzę sensu zwiększać.

Przy 1.25 ramu na XP wartości ustawiłbym na 512 i 1024 :slight_smile:

XP przy braku miejsca w ramie przechodzi na pamięć swap także wystarczy:)

Wracająm jeszcze raz do tematu, bo nie wszystkie moje problemy zostały rozwiązane.

Otóż w piątek zmieniłem pamięc RAM na kontrolowaną przez komputer, po tym Opera zaczęła mi się ciąc i wolniej chodzic następnie jak ustawiłem wartości jak polecał mi użytkownik Overclocker problem nie znikł

kamilos3333 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif