Problem instalacją Gimpa

Witam :wink: założyłam ten temat aby między innymi rozwiązać mój problem z Gimpem. W momencie, gdy się on uruchamia i następuje pod koniec odpytywanie nowych wtyczek połączone z uruchamianiem pierwszego pliku zealouscrop.exe wyskakuje mi komunikat, ze “Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło sie, ponieważ nie znaleziono libgimp-2.0-0.dll. Ponowne zainstalowanie tej aplikacji może naprawić problem”. Sytuacja powtarza sie dla wszystkich plików podczas uruchamiania nowych wtyczek…

Prosiłabym o pomoc, gdyż potrzebny mi jest ten program :wink: a nie bardzo wiem co w tej sytuacji zrobić :wink:

Z góry dziękuje :slight_smile:

Może po prostu go usuń i zainstaluj ponownie.

Próbowałam, ale to nic nie daje. Po ponownej instalacji wyskakuje ten sam błąd… :confused: :frowning:

Jołaśka usuń program całkowicie łącznie z rejestrem.

P.S. a zostały zainstalowane odpowiednie biblioteki do gimpa ??

GTK zainstalowane?

Nie wiem czy ma to coś do tego ale to jest wymaganie do działania gimpa.

PS. Ktoś mnie ubiegł :slight_smile:

E…nie wiem, ściągnełam z pierwszej lepszej strony Gimpa i zainstalowałam. Dobra spróbuje odinstalować całkowicie i zainstalować ponownie, choć taki manewr już robiłam…

:x

Dodaj biblioteki i wszystko będzie ok

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=656&t=40

Darek, a GTK nie isntaluje się łącznie z Gimp’em ? Tak mi się wydaje…

Cytat z dobreprogramy.pl

Z tąd możesz pobrać gtk

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=40&id=656

EDIT: I znowu ktoś mnie ubiegł bo musiałem czekać z 30 sek za czym strona się załadowała. Coś ten net mi siada. Pora zacząć się rozglądać za czymś lepszym :slight_smile:

Nie. Jeżeli byłoby inaczej, to nie było by problemu

Nadal to samo… :confused: zainstalowałam te biblioteki, ale to nic nie daje. Nadal przy uruchamianiu pokazuje mi się ten sam problem… :confused:

Jołaśka

Instalujesz biblioteki, wywal zainstalowanego gimpa - z czyszczeniem rejestru i zainstaluj gimpa ponownie. Jeżeli będzie problem, to ściągnij instalkę z innego źródła (najlepiej ze strony domowej gimpa) i zainstaluj na czysto. Mam nadzieję, że biblioteka jest prawidłowa - to znaczy, przeznaczona do wersji gimpa, którego instalujesz.

W każdym razie u mnie - 2.3.14

Należy we właściwościach ikonki, którą startujesz Gimpa wpisać dla pola >Rozpocznij w:< wartość “C:\Program Files\GIMP-2.0\bin” (cudzysłowy są ważne!). I hula bez instalowania czegokolwiek.

Warto oczywiście sprawdzić czy w tym katalogu masz plik libgimp-2.0-0.dll :slight_smile:

W moim przypadku, zaraz po uruchomieniu programu wyświetla się następujący komunikat.

Instalacja GIMP-a nie powiodła się. Sprawdź plik log, aby dowiedzieć się szczegółów.

Prawdopodobnie uruchomiłes GIMP-a po raz pierwszy. GIMP utworzy teraz katalog :C:\Documents and Settings\Jas.gimp-2.4" i skopiuje do niego pliki.

Tworzenie folderu “C:\Documents and Settings\Jas.gimp-2.4”…

Kopiowanie pliku “C:\Documents and Settings\Jas.gimp-2.4\gtkrc” z “C:\Program Files\GIMP-2.0\etc\gimp\2.0\gtkrc”…

Nie można otworzyć “C:\Documents and Settings\Jas.gimp-2.4\gtkrc” do zapisu: Permission denied

BARDZO PROSZE O POMOC! !!

Z góry dziękuję