Problem Instalacja Windowska Xp Dysk SAta


(Robert 179) #1

Cześć kupiłem sobie ostatnio nowy dysk Sata " WD500AVVS"stary mam ATA ... problem jest w tym ze gdy odłączę ten Ata podłącze Sata zaczynam instalacja Windowsa i nie widzi tego dysku do dysku nie dostałem żadnych sterowników i nie mogę znal esc na internecie nazwa mojej płyty głównej to "GA-G41M-ES2L" a nazwa Mikroukładu płyty głównej Intel to Eaglelake G41 z góry dziękuje za pomoc


(mikber18) #2

Jeżeli system nie widzi dysku to najprawdopodobniej coś pomieszałeś przy podłączeniach dysku do Płyty… Przeanalizuj jeszcze raz dokładnie układ dysk -> płyta itp i zobacz może gdzieś popełniłeś błąd.

Powodzenia


(Robert 179) #3

W biosie go widac! . tylko jak instaluje system tam gdzie są dyski nie ma żadnego .


(mikber18) #4

Sprawdź czy w BIOSie nie ma przypadkiem czegoś w stylu " Sata /ATA Compatibility Mode. Pamiętam że jak instalowałem Windowsa XP na swoim komputerze to musiałem tą funkcję włączyć aby instalator Windowsa widział dysk twardy

pozdrawiam


(Robert 179) #5

Nie ma takiego czegos czytałem na necie ze trzeba do windowsa dograć sterowniki programem n-Line ale nie mogę tych sterowników znalesc .


(_abrakadabra_) #6

Zintegruj tego pack’a nlite’m i powinno banglać:

http://driverpacks.net/driverpacks/wind … rage/11.07


(fiero) #7

Albo szukaj na necie sterowników SATA do twojego dysku i podczas instalacji XP wciskasz F6 w odpowiednim momencie, wtedy je instalujesz i dysk powinien być już widziany normalnie. Lub też tak jak kolega wyżej pisze zintegruj sterowniki lub servicepack3.