Problem Instalacja Windowska Xp Dysk SAta

Cześć kupiłem sobie ostatnio nowy dysk Sata " WD500AVVS"stary mam ATA … problem jest w tym ze gdy odłączę ten Ata podłącze Sata zaczynam instalacja Windowsa i nie widzi tego dysku do dysku nie dostałem żadnych sterowników i nie mogę znal esc na internecie nazwa mojej płyty głównej to “GA-G41M-ES2L” a nazwa Mikroukładu płyty głównej Intel to Eaglelake G41 z góry dziękuje za pomoc

Jeżeli system nie widzi dysku to najprawdopodobniej coś pomieszałeś przy podłączeniach dysku do Płyty… Przeanalizuj jeszcze raz dokładnie układ dysk -> płyta itp i zobacz może gdzieś popełniłeś błąd.

Powodzenia

W biosie go widac! . tylko jak instaluje system tam gdzie są dyski nie ma żadnego .

Sprawdź czy w BIOSie nie ma przypadkiem czegoś w stylu " Sata /ATA Compatibility Mode. Pamiętam że jak instalowałem Windowsa XP na swoim komputerze to musiałem tą funkcję włączyć aby instalator Windowsa widział dysk twardy

pozdrawiam

Nie ma takiego czegos czytałem na necie ze trzeba do windowsa dograć sterowniki programem n-Line ale nie mogę tych sterowników znalesc .

Zintegruj tego pack’a nlite’m i powinno banglać:

http://driverpacks.net/driverpacks/wind … rage/11.07

Albo szukaj na necie sterowników SATA do twojego dysku i podczas instalacji XP wciskasz F6 w odpowiednim momencie, wtedy je instalujesz i dysk powinien być już widziany normalnie. Lub też tak jak kolega wyżej pisze zintegruj sterowniki lub servicepack3.