Problem, internet przez proxy + mapowanie portów


(Dreamerman) #1

Witam,

mam problem z grami internetowymi na javie, czatami....

sytuacja wygląda następująco:

jeden komputer:

  • Windows XP

  • odbiera internet poprzez modem DSL

  • zewnętrzne IP o nr. załóżmy 123.123.123.123

  • numer IP w sieci lokalnej 192.168.0.1, maska podsieci 255.0.0.0

  • zainstalowany program do udostępniania internetu poprzez serwer proxy (udostępnia http,https, socks4, socks5, ftp na różnych portach) program to:

http://www.analogx.com/contents/download/network/proxy.htm

drugi komputer:

  • Windows 98SE

  • odbiera internet poprzez proxy

  • numer IP w sieci lokalnej 192.168.0.2, maska podsieci 255.0.0.0

Na drugim komputerze wszystkie strony www działąją normalnie, również wszelkie komunikatory tzn gg, tlen, wpkontakt. Problemy pojawiają się natomiast gdy chcę skorzystać z gier online na Kurniku, WP (gry z Onetu działają normalnie) oraz wszystkich czatów.

Ściągnąłe program do mapowania portów tej samej firmy: http://www.analogx.com/contents/download/network/pmapper.htm i próbowałem ustawić na pierwszym komputerze go tak abym mógł korzystać z tych usług internetowych ale widocznie źle ustawiałem bo nadal niedziałają na drugim komputerze.

Załóżmy rownież że chciałbym zagrać w gre AAA która korzysta z portów 43594 i 43595 i protokołu TCP.

Dlatego proszę o pomoc i opis jak mam ustawić program do mapowania portów lub jakiś inny darmowy\ lub zmienić cos w innych ustawieniach tak abym mogł grać na drugim komputerze w gry online i korzystać z czatów.

PS. Interesuje mnie udostępnianie internetu tylko przez proxy.


(Bary1986) #2

A masz zainstalowana jave w systemie ?

Pozdrawiam,


(Dreamerman) #3

:o

oczywiście mam zainstalowaną jave :slight_smile: , sprawdzałem wszystko na javie Microsoftu i Sun ale na obu nie działało. Chodzi mi tu głównie o kwestie czy java może normalnie działać poprzez taki podział proxy i jak był musiał ustawić mapowanie portów lub inne rzeczy żeby to poprawnie działało. Wiadomo, że przy routerze nie ma takich problemów bo wszystko działa, tylko na razie nia mam kasy na router. :frowning: