[problem] internet (vista+Xp)

Mam taką konfigurację:

ADSL(inetia)–>Vista Basic<–>XP Prof.

Do wczoraj wszystko działało. Jednak padła Vista i po przeinstalowaniu nie ma internetu na XP. Komputery są w jednej grupie roboczej i widzą się po sieci.

Na komp. z XP otrzymuję komunikat o niemożliwości odnowienia IP.

Polecenie ipconfig/renew na XP ->brak kontaktu z DHCP.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

sprawdzałeś jaki masz ustawiony ip na XP i na viście? rozumiem, że neostrada jest podłączona do kompa z vistą i on udostępnia net do XP, tak?

Trochę sie słabo na tym znam. ADSL jest podpiety do Visty. IP pobierany automatycznie.

a kompa z xp, masz podpięty przez kabel do visty?

jeśli tak, sprawdź w opcjach swojego połączenia sieciowego adres ip komputera z vistą, następnie w kompie z xp (muszą być z jednej puli czyli np. 192.168.0.1 i 192.168.0.2), poza tym komp z xp musi mieć podany adres bramy domyślnej, czyli w twoim przypadku adres ip kompa z vistą

Widzą sie po sieci, ale na XP nie ma neta. Jak przestawie na pobieranie IP automatyczne -> XP nie może pobrać IP.

Myślę nad przeinstalowaniem XP. Na kompie prawie nic nie ma. Jak będzie czysty system może sie uda.

no co ty, nie kombinuj…

poczytaj:

http://faq.pcformat.pl/index.php/Udost% … Windowsach

jak się widzą po sieci, to wystarczy, że podasz xp’kowi adres ip bramy, czyli kompa z vistą

Dokładnie tak zrobiłem jak jest napisane. Już dwa dni temu.

to szczerze mówiąc, nie mam pojęcia co mogłoby być nie tak… na pewno zrobiłeś dokładnie jak na pcformat?

Dokładnie na 100%.

Dzięki za pomoc. Jutro przeinstaluje Xp (przeinstalowanie samej karty nic nie pomaga).

poczekaj, poczekaj…

a próbowałeś nadać kompom ip z puli 10.0.0.n?

Vista IP 192.168.0.1

Xp IP 192.168.0.2 maska 255.255.255.0 brama 192.168.0.1 DNS ustawione.

Nie ma neta na XP

Nie wiem co ja robie źle - jak możesz napisz dokładnie gdzie poustawiać te dane. Mam na TCP/IP oraz wpisałem adresy kart w menedzerze urządzeń.