Problem internetem .. Stan:połączono lecz brak internetu

Witam , iż zainstalowałem nowy system na laptopa ( z win7 na xp ) to w moim przypadku nie obejdzie się chyba bez problemu … Instalacja ukończona pomyślnie , wszystko gra tylko że internetu nie ma … Zainstalowałem sterowniki do karty sieciowej , komputer sieć łapie i nawet jest z nią połączony… Niby wszystko gra lecz strony się nie wczytują , jakby nie było internetu…Myślę że to wina adresów DNS , lecz mogę się mylić . Dodam że na komputerach stacjonarnych komputer jest połączony z internetem przez modem … Na laptopie chce się połączyć przez wifi , na win 7 nigdy nie ma z tym problemu lecz xp to już inna bajka …

 

z tego co jeszcze zauważyłem to na innych komputerach jest : 

Typ węzła … Hybrydowy - koputer 

 Typ węzła … Nie - laptop 

 

DHCP … włączone - komputer

DHCP…nie - laptop

 

adres DNS inny na laptopie niż na innych komputerach 

 

Co może być przyczyną?

Spinguj hosta 8.8.8.8 na kompie, na którym nie ma neta, a jest połączenie. Jeśli będzie odpowiedź to ustaw ręcznie DNSy operatora lub googlowe 8.8.8.8 i 8.8.4.4.

 

Windows XP bez SP3 nie łączy się z siecią WiFi zabezpieczony przez WPA - stąd ten drugi problem.

okej , pobiorę sp3 , zainstaluje i zobaczymy :slight_smile:

zainstalowanie sp3 nie wykluczyło problemu , jedynie zmieniło się uwierzytelniania sieciowe …

jak wpisuje komendę ipconfig /all na komputerach na których jest internet widze tylko jeden adres DNS aa na laptopie mam podać

  • Preferowany serwer DNS

-Alternatywny serwer DNS

na preferowanym wpisałem to co jest na innych komputerach i laptop jest niby połączony z internetem ale strony się nie wczytują …

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

A co daje ping 8.8.8.8 w menu Start/cmd na komputerach podłączonych do sieci, ale “bez internetu”?

 

Co do Windows XP jeśli jesteś pewien że z tą samą siecią łaczy się inne urządzenie (czyli laptop z Win7) to spróbuj użyć dekowanego programu od producenta karty sieciowej, czasem pomaga.

A próbowałeś zrobić sieć chwilowo otwartą  i przetestować tego XP?

już nie wiem co mam robić … Ip , brame , maskę podsieci przepisałem z komputera z którego piszę. Preferowany serwer DNS ustawiłem taki sam jaki jest na tym komputerze a alrernatywny serwer DNS zostawiłem pusty … Stan połączony , sygnał znakomity aa internetu nie ma … próbowałem na adres DNS 8.8.8.8 i 8.8.4.4 ale nic to nie daje … Co robić ? Uwierzytelnianie sieciowe WPA2-PSK , szyfrowanie danych AES …

Hej,

  • A próbowałeś ustawić, by adres IP był do maszyny przypisywany automatycznie?
  • Nie masz w routerze ustawionego filtrowania adresów MAC?

Pozdrawiam,