Problem - istalacja visty z ukrytej partycji

Witam postanowiłem po około roku uruchomić nie używanego lap topa Acer 7720z z systemem Vista. Niestety po włączeniu pokazywał sie tylko czarny ekran ale podłączyłem go pod monitor i pojawil sie obraz na monitorze a później na ekranie i jakis czas chodziło wszystko (około 2 godzin). Potem zawiesił sie i po chwili zniklo wszystko z ekranu, wcisnelem ctr+alt+deleted i odwiesił pokazując komunikat ze plik odpowiadający za działanie ekranu ulegl awari ale zaczol znowu działać niestety tylko na chwile potem znikło wszystko i juz tak zostało, postanowiłem zainstalować od nowa Viste z ukrytej partycji posłużyłem sie kombinacją alt + f10 i wyświetlił sie acer erecovery i wszystko przebiega dobrze aż do chwili gdy uruchamia sie ponownie laptop wyświetla sie komunikat Przygotowanie do pierwszego uruchomienia, mysle sobie wszystko idzie pięknie ale potem pojawił sie czarny ekran z migotająca kreską w lewym górnym rogu mysle sobie czesto tak bylo przy starcie systemu ale trwało to chwile a tym razem trwalo to ponad 5 minut postanowiłem czekać, w koncu system sam uruchomił sie ponownie, niby wszystko idzie dobrze ale jednak nie, pojawil sie komunikat (taki jak na zdjęciu) 20111108228.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Wyskakuje to za kazdym razem, juz 3 razy probowalem zainstalowac system przez eRecovery i zawsze pojawia sie ten pieprzony komunikat… Prosze was o pomoc bo nie wiem co robić.

Moim zdaniem masz do czynienia z uszkodzeniem jakiś elementów (kondensatorów?) płyty głównej laptopa. Warto spróbować zainstalować dowolny, czysty system ale z płyty lub z pendrajwa. Jak się nie uda, będzie wiadomo.

mam tylko windowsa xp na plytce da rade to wykorzystac?

Oczywiście. Zrób normalną reinstalację na obecną partycję systemową (C?). Partycji Recovery nie skasuj przypadkiem!

trzeba cos w biosie zmieniac bo jak wkladam plytke i odpalam latopa to nic sie nie dzieje

No tak. Są zwykle dwie możliwości. Albo w BIOSie napęd CD powinien być ustawiony jako “first”, bądź też trzeba otworzyć ekran wyboru podczas startu laptopa i wybrać napęd CD/DVD.

Aa to juz tak sie bawilem mniej wiecej ale bez cd z xp hehe zaraz to zrobie i powiem jak efekty, a mozecie mi powiedziec jak bedzie ze sterownikami ? Musze sciągac od nowa sterowniki pod xp do mojego modelu?

Dodane 08.11.2011 (Wt) 19:04

Instalator nie znalazł stacji dysków twardych zainstalowanych na tym komputerze. Nie mozna kontynuowac instalacji.

Dodane 08.11.2011 (Wt) 19:06

Dodam ze caly czas pracuje na dodatkowym monitorze bo ten z laptopa nic nie wyswietla. Jaki moze byc koszt na prawy tego cyrku?