Problem: jak zainstalować ERD Commander na płytę

Witam

Mam podwójny problem.

Nie wiem jak zainstalować program ERD Commander na płytę tak, aby był otwierany przez Windows xp w momencie kiedy pojawia się okienko z prośbą o wpisanie hasła.

Generalny problem to taki, że zapomniałem hasła do jednego z moich lapków i teraz chce go usunąć powyższym programem. Podobno jest bardzo dobry do tego więc chce go zastosować.

No tak, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Generalnie udało mi się zassać z sieci instalkę spakowaną i teraz zastanawiam się jak należy z nią postępować.

Czy ERD Commander

a) powinienem zainstalować najpierw na moim kompie stacjonarnym i dopiero wtedy zacząć nagrywać na płytkę ?

b) czy może od razu zacząć instalkę na płytę (oczywiście już wypakowany)?

Dzięki za info

Muziszen

Dodane 10.01.2009 (So) 14:55

Ok, sam sobie pomogłem i chciałbym się tym faktem podzielić z użytkownikami którzy mieliby ten problem również.

Ale zaczynam od końca czyli od tego co jest niezbędne w pierwszej kolejności a następne punkty opisują co zrobić gdy czegoś nam brakuje lub coś nie działa.

Jeżeli zapomniałeś hasła do Windows np. XP lub go nie znasz to:

użyj programu ERD COMMANDER 2008 ( W YOUTUBE jest mnóstwo tutoriali pkazujących jak z niego korzystać np.

)

(jedno sprostowanie do filmu: tam jest pokazane że musisz znaleźć keylockera w admintoolsach, ja go znalazłem w jakiś innych, ale nie powinieneś mieć tym problemu są tylko 3 do wyboru)

Jeżeli nie masz tego programu to nie szukaj w za pomocą przeglądarki. Ja to robiłem i znalazłem tylko jakiś link z zagranicznej strony do rapishare - plik ten okazał się z wirusami. Od razu proponuję zassać program typu P2P i w jego zasobach poszukać, najlepiej zainstalować program Ares (tylko tutaj znalazłem kilka odpowiednich wersji).

Plik się nazywał erd commander 2008.iso i ważył 145 MB.

Dodam że powyższym programem można skasować także hasło Admina nie znając go

ERD COMMANDER musi być wypalony na płycie jako bootowalny obraz. Czyli wyżej wskazany iso najlepiej będzie do tego służył. Aby takowy obraz nagrać będzie potrzebny np. program UltraISO.

Jak już go ściągniesz to pod tym linkiem znajdziesz podpowiedź - jak krok po kroku - stowrzyć takowy obraz

http://peb.pl/nagrywanie-plyt/386175-ja … walna.html Przykład ten jest opisuje jak to należy zrobić z XP ale spokojnie, tak samo należy postąpić z ERD COMMANDER -em.

Pamiętaj: Jeżeli już masz obraz z płyty nagrany na płycie to musisz w BIOS ustawić kolejność bootowania tak aby najpierw był czytnik CD/DVD. Ja miałem podpięty zewnętrzny CD podpięty za pomocą USB więc kolejność ustawiłem taką:

  1. USB

  2. CD/DVD

  3. HARD DRIVE

Kiedy już hasło zostało zmienione tak jak to zostało pokazane na filmiku z punktu pierwszego to proponuję przywrócić kolejność pierwotną czyli HARD DRIVE jako pierwszy.

Ok, To chyba tyle. Mam nadzieję, że komuś się przyda. Ja spędziłem trochę czasu na łączenie pewnych faktów.

TAGI do tego posta:

zapomniałem hasła do Win Widows XP, nie znam hasła, jak skasować hasło , ERD COMMANDER…

Dobra to idę jeść zimny rosół :(…

m.