Problem: kabel od anteny, router i accespoint

Siema.

Mam poważny kłopot.

 

Accespoint: TP LINK TL-WA500G

Router: TP LINK TL-WR-340G

 

Od zawsze łączyłem się przez przejśćiówkę - mam antene na dachu, kabel z niej dochodzi mi do domu i przykręcałem go do przejściówki USB i dopiero do laptopa co jest niewygodne bo odpada np. przejście z laptopem do innego pokoju więc chciałbym skonfigurować Wifi.

 

Jednak nie wiem jak to wszystko połączyć, oddawałem do sklepów i żaden “informatyk” mi nie pomógł.

 

Próbowałem sam: podpinałem kabel od anteny do accespointa, AP mam podłączonego przez kabel do rutera który ma rozsyłać połączenie. Owszem śieć jest dostępna gdy router jest włączony - można się połączyć ale jest pusto, nie ma skonfigurowanego łączenia do sieci.

 

Sieć do której łączyłem się przez kabel ma szyfrowanie WPA-Personal.

Nie mam pojęcia gdzie w tym accespoincie ustawić aby czytało to hasło i łączyło się z tą siecią.

 

 

Wie ktoś co zrobić?

Nie dziwię się, że informatyk nie potrafił bo oni nie są od tego, tak jak astronom nie jest od reperowania teleskopów.

Diabeł wie co pokazujesz na obrazkach a dokładniej z jakiej konfiguracji to jets podejrzem ze to jest karta WiFi kiedy działa internet

Kabel teraz wkreć w miejse antenowe tego WA 500

N

Network LAN usta na razie na DHCP

w security settings wpisz swoje hasło WPA

WA-500 ustaw jako client w sejkcji Wireless -  Wireless modekabel z WA500 poprowadz do portu WAN tP-Linka 340 G

 

w 340 zmien jego adres w sekcji Network LAN na 192.168.2.1

Właśnie nie da rady wybrać opcji WPA/WPA2 tylko WEP albo WPA-PSK/WPA2-PSK

ale co jest nie aktywna? czy moze masz stary soft?

Więc tak.

Jeśli ustawię na DHCP to adres konfiguracji 192.168.1.254 już nie działa i nie mogę dalej konfigurować AP.

 

Jeśli tego nie zrobie i przejde do ustawiania WPA:

 

mogę zapisać

ale jak już ustawię clienta

to tak jak pisałem nie mogę już tego WPA ustawić

I tak w kółko. Co mam zrobić?

I dzięki za próbę pomocy :slight_smile:

Przypomniało mi sie ze te APki w tym trybie nie obsługiwały wyzej WEPa jestes zmuszony nabyć coś co obsługuje.

 

a co do “Jeśli ustawię na DHCP to adres konfiguracji 192.168.1.254 już nie działa i nie mogę dalej konfigurować AP.” wtedy wyłacza ci sie dhcp na APku i muisz sobie recznie wpisac w karcie sieciowej adres IP np

192.168.1.11, netmask 255.255.255.0 mozesz tez dac i gateway 192.168.1.1 i taki sam DNS

Wybaczcie że po ponad roku odświeżam temat ale niedawno odzyskałem dostęp do maila i dostałem się na stare konto DP, znalazłem ten temat i postanowiłem się jeszcze raz tym zająć.