Problem- karta dźwiękowa nie działa- Sound Blaster Audigy SE

Witam.

Kupiłem kartę dźwiękową Creative Sound Blaster Audigy SE. Wcześniej używałem zintegrowanej AC’97. Po jej podłączeniu komputer w ogóle jej nie wykrywa. Nadal działa normalnie zintegrowana. Nie wiem czy to wina braku jakiegoś podłączenia? Bo zostały dwa wolne wtyki (jeden podpisany jako aux-in).

Wcześniej używałem karty graficznej zintegrowanej, ale kiedy zamontowałem inną to komputer od razu wykrył tą nową. A tej dźwiękowej w ogóle nie wykrywa.

Co to może być?

Wyłącz zintegrowaną w biosie, a potem zajrzyj do menedżera urządzeń, czy nie ma znaków zapytania lub wykrzykników?

Instalowałeś oprogramowanie z dołączonej CD?

Myślałem że oprogramowanie należy zainstalować po wykryciu karty. Zintegrowaną wyłączyłem i jedyne co się zmieniło to zniknęła mi ta zintegrowana a nowa się nie pojawiła

W dniu 13.07.2008 , o godzinie 13:04 został dopisany post przez SzymonM

Kiedy próbowałem zainstalować oprogramowanie z płyty wyświetliło się okno z treścią w języku angielskim o znaczeniu “nie można zainstalować sterowników, ponieważ urządzenie nie zostało wykryte”

Wyciągnij ją i włóż do innego gniazda, może źle siedzi.

A co z tym menedżerem urządzeń?

Kiedy wszedłem w menadżer jest wszystko tak jak było przed podłączeniem karty

W dniu 13.07.2008 , o godzinie 13:15 został dopisany post przez SzymonM

Po zmianie umieszczenia karty na inny slot PCI jest to samo.

W menedżerze urządzeń kliknij prawym przyciskiem na komputer i wybierz skanowanie w poszukiwaniu nowego sprzętu.

Potem z menu->widok->wybierz pokaż ukryte urządzenia. Zobacz czy karty nigdzie nie ma (lub nieznanego urządzenia). Zobacz także gałęzi sterowników niegodnych z Plug and Play.

Wykonałem te kroki i nigdzie jej nie ma. A według mnie on jej w ogóle nie wykrywa bo z kartą graficzną było tak że jak ją podłączyłem to już przy pierwszym uruchomieniu nawet bez sterowników ta karta zastąpiła integrę więc teraz byłoby tak samo a tu nic. w ogóle nie wykrywa

W dniu 13.07.2008 , o godzinie 22:31 został dopisany post przez SzymonM

A jesteście pewni że nie wymaga ona dodatkowego zasilania np. w postaci podłączenia kabla Mini Molex?

Nie potrzeba dodatkowego zasilania, sam mam taką kartę (zobacz podpis).

A patrzyłeś się, czy działają inne karty na PCI?

W biosie załaduj jeszcze ustawienia optymalne (standardowe).

W biosie nic szczególnego nie zmieniałem. I nie mogę sprawdzić innych kart na PCI bo nie mam nic więcej

To może przetestuj tą kartę u kogoś?

Nie mam u kogo raczej. A co to może być?

Chyba w takim razie karta jest uszkodzona. Jak możesz to idź do sklepu, w którym kupowałeś i niech Tobie wymienią, albo przynajmniej sprawdzą.

Możesz jeszcze sprawdzić na alternatywnym systemie typu livecd linuxa.

mam 4 linuxy w tym 2 mają livecd. A nie wiem jak tam powinno wykryć. A możliwe że to wina np płyty głównej MSI?

W dniu 14.07.2008 , o godzinie 15:39 został dopisany post przez SzymonM

Sprawa skończona, karta działa, styki były chyba zabrudzone bo po przeczyszczeniu jest ok. Z drugiej strony dziwne że nowa karta miała styki brudne :smiley:

Witam mam taki problem chce zainstalowac oprogramowanie to wyskakuje bład nie chce sie zainstalwoac SOUND BLASTER AUDIGy reszta sie instaluje pomozcie mi moje gg to 3720059 lub mail PrzemekMessi@interia.pl pomozcie mi prosze wyskakuje jakis bład po angielsku

A możesz dać zrzut ekranu z tym błędem, albo napisz co tam Tobie wyświetla?

PS Od pomocy mamy właśnie forum, a jak rozwiążesz tu swój problem, to może ktoś kiedyś na tym skorzysta.