Problem Karta dźwiękowa Realtek ac'97 NIE DZIAŁA DŹWIĘK

(Hubercikkkk) #1

Witajcie, wczoraj odebralem komputer z naprawy, wymieniali mi płyte głowną. Zrobiłem format.Teraz mam płyte głowną:

Nazwa płyty głównej QDI KuDoZ 7(E)/KuDoZ 7 v2.0

Gościu kazał zainstalować sterowniki od starej płyty głownej (miałem inną) i mówił ze bedą pasować. Okej, zainstalowałem. Ale... Nie mam dźwięku. Sciagnalem niby dobre sterowniki do mojej karty dźwiękowej, ale w menadżerze mam takie cos:

5f7764e6737827f2.jpg

A gdy chcę wlaczyc piosenke w Winampie to :

222edec1915b1b8amed.jpg

Moze to plyta glowna komplikuje sie ze sterownikami? (złymi) Jesli tak to prosze podac link gdzie mogę ściągnąć odpowiednie sterowniki do tej płyty głownej.

Pozdrawiam

(Kamil2993) #2

Pobierz Everesta Home, i sprawdź dokładny model karty dźwiękowej.

Sterowniki do Real'teków masz tu :

http://www.download.net.pl/c205/Realtek/

(Mosquiten) #3

witam.. ja mam nieco inny problem.. zawsze podłączałem gitarę pod kompa i używałem do tego program guitar pro.. pojawił się pierwszy problem.. dźwięk mojej gitary było słychać ale programu już nie..z tym problemem sobie poradziłem..trzeba było jedynie zmienić w menedżerze efektów dźwiękowych opcję "wyjście cyfrowe i analogowe"..wszystko ładnie grało do pierwszego restarta kompa..pojawił się gorszy problem..a dokładnie:

please report bug: problem in [cMidi.creer] -> nb output=0

podejrzewam, że to jakaś wtyczka odpowiadająca za dźwięk midi..z takiego formatu korzysta właśnie program guitar pro co powoduje brak dźwięku..

mam zintegrowaną muzykę ac'97..z dobrymi sterownikami..(przeinstalowywane w czasie tego problemu..)

z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam..

(Rivon) #4

HHmmm po formacie możesz nie mieć DirectX. Przeinstaluj sterowniki, też tak kiedyś mi się stało i do tej pory chodzi.

(Mosquiten) #5

poczytałem trochę w "necie" i już sobie poradziłem z problemem..odinstalowałem i zainstalowałem jeszcze raz "koncentrator dźwięku Microsoft Wav Kernel GS".. teraz działa wszystko bez problemu..

pozdrawiam