Problem kartą wireless w laptopie - sama rozłącza

(Irekoks) #1

Karta intel 3945ABG, WIN XP Home eng.

Wszystko działa ale tylko 1-2 godziny. Potem karta sama rozłącza i już nie widzi sieci. Trzeba zrestartować laptopa i wtedy znowu działa. Odinstalowałem jej sterowniki i zainstalowałem ponownie ale dalej to samo. Potrzebuje stabilnego neta do pracy a to mi rozłącza w najmniej odpowiednim momencie. Co z tym zrobić? Jak znaleźć przyczynę? Ostatnio zmieniłem antyvira na Avasta, może to on? Jeśt gdzies na kompie jakiś log gdzie będzie nr błędu lub cos podobnego?

(gablot) #2

może nie tyle co przeinstalowanie sterowników co ściągnięcie zupełnie nowych najbardziej aktualnych? Możesz jeszcze sprawdzę w zarządzaniu komputerem->przegląd zdarzeń -> aplikacje!

(Irekoks) #3

Oczywiście ściągnąłem i zainstalowałem najnowsze.

(gablot) #4

ja bym jeszcze podłączył jakąś sieciówkę na USB aby sprawdzić po czyjej stronie jest wina laptopa czy routera wifi.

(Irekoks) #5

No fakt... nie napisałem.... na drugim laptopie w domu nie ma takiego problemu.

(gablot) #6

jeśli z zasięgiem wszystko oki to sam nie wiem... nie wiem jak masz zrobione ale połączenie utworzyłbym ze wsparciem oprogramowania do sieciówki wifi podobno daje to lepsze połączenie i nie zrywa. A jeśli inny laptop nie ma problemów to może windowsa na nowo wgrać będzie wszystko jasne. Bo jest opcja jeszcze ze to jakis program się gryzie z sieciówką albo po prostu jest źle włożona :slight_smile: jeśli to program to tam gdzie mówiłem zarządzanie komputerem -> podgląd zdarzeń -> aplikacjie lub system tam coś powinno być interesującego. Ale na dobry początek popraw sieciówkę w laptopie zawsze to krok w przód w diagnozie :smiley:

(Monczkin) #7

toffi , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978