Problem - Klawiatura multimedialna USB i ust. przycisków

Witam!

Mam takie pytanie. Mam laptopa, do niego dokupiłem sobie klawiaturę multimedialną na USB. Sek w tym… że mam 1 nie wykorzystany przycisk z symbolem PLAY / PAUSE. Chciałbym do niego dopisaś skrót… (dość nietypowy) otóż często słucham radia przez www. Ustawiłem sobie w ulubionych tą stronę… czyli w katalogu uzytkownika w folderze Ulubione zrobiło mi pliczek. I właśnie jego chciałbym zlinkować z przyciskiem na klawiaturze :wink: przyznam że szukam tego od dobrej godziny… aż stwierdziłem że zapytam tutaj.

Amatorów co odsyłają do google i ludzi co nabijają sobie ststystyki wątków prosze o wstrzymanie się od pisania, tylko po to żeby nabijac sobie punkty… bo tam już szukałem… jest mase o skrótach, ale nie o takim problemie jaki ja mam.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Witam,

Jakiej firmy/model jest ta klawiatura, czy może próbowałeś ściągnąć soft ze strony producenta? Może by w tym kierunku uderzyć? Jeszcze jedno, na jakim systemie operacyjnym pracujesz??

Nie napisałeś jaki to laptop, klawiatura oraz jaki system.

Z jakich odtwarzaczy korzystasz ?

Musisz zaznaczyć w skrótach klawiaturowych odtwarzacza Play/Pause.

Przykładowo na AIMP2 :

39bff3b3f9cb0346m.jpg

Przycisk Play/Pause na klawiaturze u mnie działa :slight_smile:

Można zminimalizować odtwarzacz i ustawić ,Zawsze na wierzchu".

wz8902_Minimalizacja%20AIMP-a.jpg

Tak samo powinno być na innych odtwarzaczach.

Do słuchania radia polecam Screamer Radio

Tysiące stacji radiowych z całego świata w tym kilkaset polskich.

Witam!

Laptop HP G60 213 EM

Klawiatura: TECHNIKA model WKEY03

System: Vista Basic

A oddtwarzam radio w okienku IE jest player zrobiony ze strony radia.

Możesz podać link do tego radia ?

Sprawdzę :slight_smile:

Czy używasz jakiegoś softu do konfiguracji klawiszy multimedialnych w klawiaturze?

Radio ESKA. Prosze link: http://www.eska.pl/player?streamId=12#

A w odpowiedzi dla Salcesona to muszę napisać że nie, nawet nie wiem czy takie coś istnieje, więc dlatego założyłem ten temat tutaj.

Pozdrawiam i życzę miłego słuchania :wink:

TUTAJ ZNAJDZIESZ program iKeyWorks dzięki niemu skonfigurujesz sobie klawisze multimedialne. Można jako skróty dodawać linki stron adresowych z katalogu ULUBIONE.

PS. Testowane na Win XP 32-bit.

Super - dzięki za link do tego radia :slight_smile:

Muszę Ciebie zasmucić :frowning:

Sprawdzałem na IE8 oraz Mozilli Firefox i bezpośrednio chyba się nie da tak zrobić, są pewne zabezpieczenia.

Jedynie jak się znajdzie adres URL i wpisze do odtwarzacza w którym będą skróty klawiaturowe tak jak p/w pisałem.

Pracuję, myślę nad tym, szukam na :google:

Poczekaj za odpowiedzią.

Pozdrawiam,

XMan.

Edit :

Sprawdź najpierw ten program co proponuje @Salceson - nie sprawdzałem.

Edit 2 :

znalazłem adres URL : http://poznan5.radio.pionier.net.pl:800 … am12-1.ogg

  • kopiujesz adres u góry strony - wpisujesz do odpowiedniego odtwarzacza - Play - słuchasz i masz na klawie Play/Pause jeżeli są zaznaczone skróty klawiaturowe :slight_smile:

Przykład na AIMP-ie :

5c65b9afe06e031cm.jpg b0a75b12205dbfd0m.jpg

+ na skórce - URL/Radio - wpisujesz skopiowany adres URL - OK - Play.

Na Winampie, foobarze oraz innych również powinno działać.

Screamer Radio też odtwarza i nagrywa podobnie jak p/w ale nie ma skrótów klawiszowych :

9e98b9bad6d4666dm.jpg

  • a może ma ale niby jest PL a w opcjach jest po angielsku a ja angielskiego ,nie panimajet" :slight_smile:

Pozdrawiam,

XMan.

Salceson dzięki wielkie za ten program. Rewelacyjny jest, polecam każdemu kto ma problem podobny do mojego. Mój rozwiązał Salceson z programem, który podał w poście (zainsteresowani znajdą napewno) program ma prostą obsługę, działa pod Vistą (sam jej używam i u mnie zadziałał) i spełnia swoją rolę tak jak sobie wyobrażałem. Konfiguracja jest prosta… dla 5 przycisków zajeła mi 2 minutki góra, a widze program pierwszy raz na oczy.

Podziekowania dla wszystkich udzielających się w moim temacie, dla XMana i Salcesona. Pozdrowienia, a temat uważam za zakończony. A XManowi i pozostałym życzę miłego słuchania muzyki :wink: z radia… ESKA!

No i oczywiście do następnego posta. Narta :wink: