PROBLEM komp sie resetuje gdy w coś gram

Witam

Mam taki problem z moim komputerem. Gdy gram np. w Counter-Strike albo GTA SA to mi sie tak po 10 min resetuje komputer. Nie raz sie resetuje i sie sam włącza a nie raz resetuje sie i nie da sie go włączyć dopiero po całkowitym wyłączeniu da sie go włączyć, zdarza sie też że sie zawiesza i przy tym piszczy w głośnikach oraz obraz sie zamienia w jakieś kolorowe kreski. Może macie pomysły co to może być ponieważ nie moge grać na komputerze. Proszę o pomoc

Może być zasilacz, karta grafiki może się grzać - zwłaszcza przy ostatnich temp. na zewnątrz. Mogą być też ramy. Wszystko do sprawdzenia.

Podaj konfigurację sprzętu i producenta zasilacza.

Loxus mi się wydaje ze to będzie wina zasilacza, bo ja też taki problem miałem :smiley: :smiley: , i jak wymieniłem zasilacz na mocniejszy to chodził bosko :wink: :wink:

W dniu 16.06.2008 , o godzinie 13:35 został dopisany post przez rafal_odb

podaj jakiej marki masz zasilacz i jaki to jest :wink: :wink:

Może być karta grafiki.Spradź czy dobrze siedzi w gnieździe.Podobnie ram.Sprawdź ogólnie jak wygląda płyta główna(żeby nie było napuchniętych kondensatorów czy przebarwień) oraz wyczyść kompa kurzu.Sprawdź temperatury Everestem.Podaj napięcia(BIOS ew. Everest).Tak jak przedmówca cały cfg kompa a w szczególności zasilacz.

Czy te sygnały dobiegają z głośników, czy może z obudowy (głośniczka systemowego)? Opisz proszę ten pisk tzn. krótkie, długie sygnały. Czy otrzymujesz jakieś blue screeny?

zasilacz to FEEL III-350ATX ILLUMINATION. Z tego co wiem to wszystko z płytą główną jest ok ponieważ przed chwilą rozebrałem kompa i wyciągłem wszystko bo czyściłem z kurzu. Temperatura procesora to 37 stopni a płyty to 30 stopni wiec chyba sie nie grzeje. podam wam napiecia:

Napięcie rdzenia procesora 1.75 V

+2.5 V 1.50 V

+3.3 V 3.31 V

+5 V 4.71 V

Brakuje napięcia z 12V.

Ogólnie 5V za niskie, tj poniżej normy.

Dobrze jakbyś sprawdził je miernikiem. Ogólnie, powinieneś spróbować z innym zasilaczem (lepszym i najlepiej nie Feel).

Taka mała lista dobrych i złych zasilaczy

a 12v nie mam bo miałem everes’ta trial i mi nie pokazało a co sprawdzenia miernikiem to które kable są od 5v?

We wtyczce molex (do podłączania np dysku twardego i napędu cdrom):

czerwony = 5V

żółty=12V

nie da sie jakoś podciągnąć tej wartości zasilania do 5V bo z tego co mierzyłem to mi wyskoczyło 4.80V?

Nowym(czytać lepszym) zasilaczem najlepiej…

Loxus , a co z 12V?

4.8V sprawdzane zapewne w idle, sprawdź w stresie. Najniża możliwa wartość to 4.75V.

Moim zdaniem powinieneś zastanowić się nad lepszym zasilaczem, gdyż ten może narobić Tobie dużych kłopotów.

Dopuszczalne napięcia na linii +5V to 4,75-5,25V a na +12V 11,4-12,6V.

Ważna jest też ich stabilność przy idle/stress. Najlepiej mierzyć napięcia przy obciążeniu kompa programem Othos lub OCCT.

Ale ryzykowne byłoby to robić na Twoim zasilaczu, kup jakiegoś Modecoma MC, Corsaira lub OCZ.

Dziękuję wam za pomoc ale znalazłem lepsze rozwiązanie. Podłączyłem jeszcze jeden wiatrak i smiga jak narazie