PROBLEM komp sie resetuje gdy w coś gram

(Krystian Lysiak) #1

Witam

Mam taki problem z moim komputerem. Gdy gram np. w Counter-Strike albo GTA SA to mi sie tak po 10 min resetuje komputer. Nie raz sie resetuje i sie sam włącza a nie raz resetuje sie i nie da sie go włączyć dopiero po całkowitym wyłączeniu da sie go włączyć, zdarza sie też że sie zawiesza i przy tym piszczy w głośnikach oraz obraz sie zamienia w jakieś kolorowe kreski. Może macie pomysły co to może być ponieważ nie moge grać na komputerze. Proszę o pomoc

(M Zganiacz) #2

Może być zasilacz, karta grafiki może się grzać - zwłaszcza przy ostatnich temp. na zewnątrz. Mogą być też ramy. Wszystko do sprawdzenia.

Podaj konfigurację sprzętu i producenta zasilacza.

(Rafal Odb) #3

Loxus mi się wydaje ze to będzie wina zasilacza, bo ja też taki problem miałem :smiley: :smiley: , i jak wymieniłem zasilacz na mocniejszy to chodził bosko :wink: :wink:

W dniu 16.06.2008 , o godzinie 13:35 został dopisany post przez rafal_odb

podaj jakiej marki masz zasilacz i jaki to jest :wink: :wink:

(Lukaszk 89) #4

Może być karta grafiki.Spradź czy dobrze siedzi w gnieździe.Podobnie ram.Sprawdź ogólnie jak wygląda płyta główna(żeby nie było napuchniętych kondensatorów czy przebarwień) oraz wyczyść kompa kurzu.Sprawdź temperatury Everestem.Podaj napięcia(BIOS ew. Everest).Tak jak przedmówca cały cfg kompa a w szczególności zasilacz.

(Cosik Ktosik) #5

Czy te sygnały dobiegają z głośników, czy może z obudowy (głośniczka systemowego)? Opisz proszę ten pisk tzn. krótkie, długie sygnały. Czy otrzymujesz jakieś blue screeny?

(Krystian Lysiak) #6

zasilacz to FEEL III-350ATX ILLUMINATION. Z tego co wiem to wszystko z płytą główną jest ok ponieważ przed chwilą rozebrałem kompa i wyciągłem wszystko bo czyściłem z kurzu. Temperatura procesora to 37 stopni a płyty to 30 stopni wiec chyba sie nie grzeje. podam wam napiecia:

Napięcie rdzenia procesora 1.75 V

+2.5 V 1.50 V

+3.3 V 3.31 V

+5 V 4.71 V

(Cosik Ktosik) #7

Brakuje napięcia z 12V.

Ogólnie 5V za niskie, tj poniżej normy.

Dobrze jakbyś sprawdził je miernikiem. Ogólnie, powinieneś spróbować z innym zasilaczem (lepszym i najlepiej nie Feel).

Taka mała lista dobrych i złych zasilaczy

(Krystian Lysiak) #8

a 12v nie mam bo miałem everes'ta trial i mi nie pokazało a co sprawdzenia miernikiem to które kable są od 5v?

(Cosik Ktosik) #9

We wtyczce molex (do podłączania np dysku twardego i napędu cdrom):

czerwony = 5V

żółty=12V

(Krystian Lysiak) #10

nie da sie jakoś podciągnąć tej wartości zasilania do 5V bo z tego co mierzyłem to mi wyskoczyło 4.80V?

(Lukaszk 89) #11

Nowym(czytać lepszym) zasilaczem najlepiej...

(Cosik Ktosik) #12

Loxus , a co z 12V?

4.8V sprawdzane zapewne w idle, sprawdź w stresie. Najniża możliwa wartość to 4.75V.

Moim zdaniem powinieneś zastanowić się nad lepszym zasilaczem, gdyż ten może narobić Tobie dużych kłopotów.

(Maney691) #13

Dopuszczalne napięcia na linii +5V to 4,75-5,25V a na +12V 11,4-12,6V.

Ważna jest też ich stabilność przy idle/stress. Najlepiej mierzyć napięcia przy obciążeniu kompa programem Othos lub OCCT.

Ale ryzykowne byłoby to robić na Twoim zasilaczu, kup jakiegoś Modecoma MC, Corsaira lub OCZ.

(Krystian Lysiak) #14

Dziękuję wam za pomoc ale znalazłem lepsze rozwiązanie. Podłączyłem jeszcze jeden wiatrak i smiga jak narazie