Problem - komputer muli


(Lolcajs) #1

Mam problem.Nie używałem od dłuższego czasu komputera tylko laptop a reszta rodziny komputer i on strasznie zamula.Wszystko się bardzo wolno otwiera w Windowsie (XP) i w Firefoxie(nie strony a jedynie nowe okna,po kilku klikach zawiesza się).Nie wiem od czego skanowałem 2 antywirami i spyware doctorem(screen z usuniętych robali niżej).Proszę o wskazanie nie potrzebnych i zarażonych wpisów w moim logu z Hijackthis.

http://wklejto.pl/40677

wirusy.th.jpg


(Henio Mazurek) #2

Wklej log z OTL i GMER

Logi wklej na wklej.to a tutaj tylko link do wklejki.


(Lolcajs) #3

Log z OTL - http://wklejto.pl/40679

Jak zrobić log z GMER?

Dodam jeszcze że co jakiś czas restartuje mi się komputer i potrzebuje kilku rozruchów by ponownie się włączył.


(Henio Mazurek) #4

Nic w tym logu nie ma. W gmer zakładka Rootkit/Malware => klikasz Szukaj, po skanie klikasz Kopiuj i wklejasz log.


(Lolcajs) #5

Log z GMER - http://www.wklejto.pl/40680


(djkamil09061991) #6

przeczyść dokładnie go w środku z kurzu oraz programami ccleaner,cleanGP, ATF oraz zrób defragmentację dysku np. programem diskeeper


(Lolcajs) #7

Czyściłem CCleaner i w środku ale nie pomogło.Teraz skanuje Malwarebytes i dam log.To od jakiś wirusów lub robaków bo przedtym było dobrze a jak wykryło robaki i wirusy zaczęło mulić nawet po ich usunięciu.Potem wyczyszcze cleaneremGP i zdefraagmentuję dyski.


(Henio Mazurek) #8

Nie jest dobrze to wygląda na Viruta. Ciężkie do usunięcia bez formatu.

Tutaj masz jak wyjść z tego bez formatu wszystkich partycji (u dołu)

http://www.searchengines.pl/Infekcje-pl ... 22692.html


(Lolcajs) #9

Log z Malwarebyte - http://wklejto.pl/40681

Dzięki ciemnowidz że w ogóle chce ci się poświecić mi czas.

Mógłbyś na wklejto.pl umieścić co mam zrobić bo dużo sposobów na tej stronce.


(Henio Mazurek) #10

Malwarebytes niby nic nie znalazł ale log z gmer i usunięty przez Spyware Doctor backdoor raczej wskazują na tego wirusa. W tym wypadku najlepiej pobierz i nagraj na zdrowym komputerze płytkę Dr.WEB LiveCD. Bootujesz z płyty, skan dokładny, leczysz co się da, resztę usuwasz. Skanujesz tyle razy aż nic nie będzie wykrywane. Jeśli komputer będzie miał problem z uruchomieniem to robisz instalację nakładkową. Potem pobierasz OTL i gmer na nowo i wklejasz logi.


(Lolcajs) #11

Tzn pobieram dr web live cd 5.0,nagrywam na płytę i ustawiam w biosie odpalenie z cd.skanuje i leczę pliki a reszte usuwam aż nic nie wykryje a jak się po tym nie będzie chciał uruchomić to mam włożyć dysk z Windowsem i zainstalować na tym samym dysku system czy naprawić istniejący?


(Henio Mazurek) #12

Wszystko wykonujesz jak napisałeś co do instalacji nakładkowej to zobacz tutaj

http://www.searchengines.pl/index.php?s ... t&p=109540


(Lolcajs) #13

Ten dr web nie pomógł bo się zawieszał i teraz nie mogę nic zrobić na komputerze bo internet nie działa,wszystko usunięte a jak wkładam jakąkolwiek płytę to się komputer restartuje! ciemnowidz proszę pomóż.


(Henio Mazurek) #14

Pisałem, że to ciężka infekcja i rzadko się z tego wychodzi bez formatu. Spróbuj jeszcze wykonać tą instalację nakładkową. Dr.WEB na pewno pobierany był na zdrowym, nie zainfekowanym komputerze?


(Lolcajs) #15

nom na czystym ale dr web pousuwal sterowniki i cos od chipsetu i jak wkladam ponownie plyte to mi sie restartowal i nie moge formatu zrobic a teraz to juz wogle nie daje obrazu do monitora i tylko pyka ciagle


(Henio Mazurek) #16

Spróbuj zresetować bios poprzez wyjęcie baterii na jakieś pół godziny, lub wymień ją. Możliwe też, że dysk padł.


(Lolcajs) #17

Prawdopodobnie padł napęd dvd bo już się włącza jak go odłączyłem tylko mam pousuwane pliki i nie mogę formata zrobić a net tam nie działa nie wiecie jak uruchomić internet?


(Henio Mazurek) #18

Być może Dr.WEB był zmuszony usunąć niektóre pliki, których nie dało się wyleczyć. Musisz zrobić instalację nakładkową, przeinstaluj też sterowniki płyty głównej. Skoro masz drugi komp to przeinstaluj na chwilę napęd i zrób tą nakładkę.


(Lolcajs) #19

Mam laptop a tu jest chyba inny napęd ;s


(Henio Mazurek) #20

No to skoro napęd padł to inaczej nie zrobisz instalacji nakładkowej jak z płyty, chyba, że masz tam kopię systemu na partycji Recovery.