Problem. Komputer sam się wyłącza

Witajcie,

Mam problem otóż podczas grania w gry nagle komputer sam się wyłącza/zacina. Wygląda to tak, że ekran (monitor) przechodzi w stan jakby komputer był wyłączony. Nie wiem czy komputer całkowicie się wyłącza czy przechodzi w jakichś tryb standby gdyż wiatraki procesora i obudowy chodzą normalnie natomiast ten od karty graficznej nie. Pomaga jedynie restart komputera z przycisku. Dzieje się to nagle podczas grania- komputer nie jest stary ma dopiero rok, a gry w jakie gram nie są topowe i z jakimiś super wymaganiami sprzętowymi (Cs:go, Hearthstone, Overwatch ). Wszystko w co gram to na najniższych/średnich detalach, więc nie wiem czy jest to kwestia zbyt dużego obciążenia (?) gdyż były przypadki ,że zdarzało się to podczas korzystania z internetu . Nie bardzo wiem jaki podzespół w komputerze może być za to odpowiedzialny, proszę o pomoc od czego zacząć.

Specyfikacja Komputera

Płyta główna -Asus Prime b350-plus
Procesor -AMD Ryzen 5 1500X
Karta graficzna -GTX1060 6gb inno 3d i chill x3
RAM - 2X Corsair Vengeance 4gb DDR4
Dysk SSD5 intel 256gb
System - Windows 10 x64
Zasilacz- SilentiumPC vero L1 500w

1/ - piszesz, że Ci się wyłącza wentylator od karty graficznej…to może być wskazówka.
2/ - płyty Asusa często cierpią na usterki objawiające się niestabilną pracą. To zazwyczaj problemy związane z niskiej jakości laminatami, które popuszczają i powodują takie właśnie objawy, jak nagłe wyłączenie, czy zresetowanie komputera lub poszczególnych podzespołów. Z reklamacji takie płyty zwykle wracają z informacją, że nie stwierdzono usterki.
3/ - mogą też w grę wchodzić jakieś sprawy termiczne, więc możesz zacząć od czyszczenia i konserwacji chłodzenia.

Jeśli komputer ma rok i był kupiony na osobę fizyczną to ma jeszcze gwarancję, więc nie widzę powodu aby z niej nie skorzystać.

1 polubienie

Jeżeli komputer nie jest zaplombowany to spróbowałbym przetestować inną kartę graficzną i/lub zasilacz.