[Problem]Konfiguracaja modemu WiFi

Witam.

Od dłuższego czasu męczę się z skonfigurowaniem modemu (Scientificc Atlanta 2320).

Postepowałem według tej instrukcji : http://www.cisco.com/web/consumer/suppo … 011533.pdf wtedy łączyłem sie z siecią wifi lecz mój angielski jest nie najlepszy nie zrozumiałem tej instrukcji do końca i mój komputer(do którego przypięty jest modem kablem) już nie łączył się z internetem… Prośba do was, czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi co mam zrobić krok po kroku (według tej instrukcji)

Z góry dziękuje, pozdrawiam.

Witam,

Najlepiej jakbyś powiedział co zrobiłeś do tej pory i co udało sie ustalić.

W jakich okolicznościach był dostęp do modemu/Internetu a kiedy nie (i na jakiej podstawie tak twierdzisz).

Dwa podstawowe pytania to :

  1. jakie są ustawienia TCP/IP karty przewodowej a jakie były gdy połączyłeś sie przez wi-fi karty bezprzewodowej ?.. powinny być takie same lub np adres IP przesunięty o 1

  2. czy używasz kabla skrośnego czy prostego? kiedyś pamietam walczyłem z jednym modemem kablowym z UPC i okazało sie ze i karta w PC i interfejs w modemia były MDI (bez auto) i zmiana kabla z prostego na skrosny wszystko uzdrowiła

… instrukcja według mnie jest bardzo prosto napisana i z odrobiną chęci powinieneś sam sobie poradzić. Ew pisz jakie frazy są dla Ciebie niezrozumiałe.

pozdrawiam

Jedyne co robiłem to dodanie adresu MAC w filtracji MAC

Używam kabla skrośnego i wątpie żeby miał on coś wspólnego z moją głupota :wink:

Tak, ip jest takie same.

Wiem że raczej niechciało by ci się tłumaczyć krok po kroku (od samego początku) co mam zrobić jednakże byłbym bardzo wdzięczny.

KuaQ ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.