Problem - konfiguracja wifi w laptopie z win vista

witam, dziś zakupiłem laptopa z wifi aby odbierać internet

mam na nim windows vista home premium niestety w języku angielskim co też utrudnia im trochę konfiguracje ale chyba jakbym miał po polsku to też bym sobie nie poradził bo sie na tym nie znam kompletnie

a więc mam na PC (tym z którego) teraz piszę internet drogą radiową i chciałbym na laptopie także odbierać sygnał z tej anteny którą mam lecz nie potrafię sobie w laptopie skonfigurować tak żeby też na nim działał net

nie wiem co gdzie trzeba wpisać itd więc zwracam sie z prośbą o pomoc do was

jeśli potrzeba jakiś informacji o moim internecie itp to oczywiście napisze tylko nie wiem na razie co potrzeba

POMOCY

Tak jak Ty piszesz, że chciałbyś odbierać internet z tej anteny podejrzewam, że jest ona na dachu, się nie da.

Jeśli chcesz mieć jednocześnie internet na PC i na laptopie poprzez wifi, musisz zaopatrzyć się w 2 routery wifi, tudzież jeden Access Point i jeden router. Wtedy będzie miało to sens i będzie to wykonalne. Inaczej niestety nie da się tego zrobić.

Jeśli będziesz chciał jakiejś porady co do wyboru konkretnego routera czy AP, mów śmiało :wink:

ale na czym polega ten router? czy żeby mieć net na lapku muszę mieć wtedy włączonego PC??

myślałem ze sie tak da bo pamiętam jak kiedyś kuzyn do mnie przyjechał z laptopem z wifi to odbierał internet bez problemu bez routera żadnego

W dniu 02.07.2008 , o godzinie 12:16 został dopisany post przez tabo89

aha i jeszcze od razu jak będzie wyglądała sprawa jeśli będą 2 laptopy bo siostra też chce sobie kupić

Tak jak kolega Vendor43 napisał, najlepsze rozwiązanie to skrócić ten kabel który tam masz i postawić Acces Point Client na strychu czy przy antenie i na środku domu router+Wifi do rozsiewania sygnału i maskowania wielu komputerów.

Koszt w zależności od sprzętu, ok. 200zł coś tańszego.

no ja mieszkam w bloku wiec jest to mozliwe zeby stal ten router w pokoju i rozsyłał

i jeszcze raz ponawiam pytanie czy aby to działało to musi byc wlaczony PC??