[Problem] Konsekwencje bytu wirusa "amvo"

W komputerze miałem wirus o nazwie “amvo”. Podczas skanowania avastem usunąłem plik o nazwie n2de.cmd, który jest powiązany z tym wirusem. Wszystko ładnie pięknie (wirus już nie psocił), ale nie mogę wejść do dysku twardego - pojawia mi sie takie coś:

http://img215.imageshack.us/my.php?image=aaaai3.jpg

Robiłem przywracanie systemu i lipa…

Macie pomysły co zrobić z tym fantem :?: Wirus został usunięty, skanowania nic nie wykrywają, wydaję mi się, że trzeba coś edytować w rejestrze…

EDIT:

Wiem już jak wejść na dysk - wystarczy kliknąć na “Przeglądaj” i wyszukać w folderze “Windows” aplikację “explorer.exe”.

Problem, powiedzmy, został zniwelowany w 90%.

Otóż mogę wchodzić na dysk, ale za każdym razem muszę robić “Przeglądaj” i znaleźć tego explorer…

Czy można chociaż na stałe “przykleić” do tej listy explorera albo zrobić, żeby od razu się uruchamiał (takie rzeczy chyba w rejestrze można zrobić - gdzieś o tym czytałem)… :?:

Miałem jakieś 2 tygodnie ten sam problem nie miałem dostępu do dysku C: i D: sformatowałem je i wszystko śmiga innego rozwiązania nie znalazłem też pytałem sie na forach i tylko formatowanie dysków mi proponowali

Naprawa Rozszerzenia Dysk

Wypakuj, kliknij dwa razy, zaakceptuj i ponownie uruchom system.

Cholercia… A może jednak znajdzie się jakiś spec…? W sumie wirus pokonany został, teraz trzeba tylko zrorbić (IMO w rejestrze), aby Mój komputer uruchamiał się od razu aplikacją explorer…

A cóż to?? Nie popsuje…? Sprawdzone??

Sprawdź, a zobaczysz.

Popsute, to masz w tej chwili :slight_smile:

Wiem, ale chce wiedzieć co to robi… :? Tyle sie męczyłem, aby dojść tego stanu…

Naprawia Twój problem, przez właściwe Drive Association z powłoką Windows, czyli Explorerem.

To jest zwykły plik .reg, możesz go sobie wyedytować i zobaczyć, co jest w śodku.

No i oczywiście wykonaj przedtem punkt przywracania, jeśli tak się boisz, że chcę Ci zaszkodzić, a nie pomóc.

Pobierz Combofix http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=86306&st=0&p=395642entry395642 przeskanuj daj log

:slight_smile:

wrzuć loga z hijackthisa

No właśnie, że nic to nie dało… :cry:

Na razie z logiem powstrzymię się - nie dawno robiłem i musiałem robić formata, bo system zawiesił się, co prowadziło do uszkodzenia systemu…

Na pewno można zmienić coś w rejestrze, aby explorer automatycznie uruchomiał się…

W takim razie zaaplikuj jeszcze te FIX-y:

Folder Fix

Directory Fix

Link File Fix

Nie popsuje to niczego?? Jest to pewne i sprawdzone przede wszystkim… :?:

A co możesz posuć, robiąc wcześniej punkt przywracania i np. dodakowo odzielną kopię rejestrów za pomocą np. ERUNT 1,1j.

To są zwykłe pliki .reg, które zawierają domyślne ustawienia Windows dla poszczególnych typów plików i rozszerzeń.

Są wyeksportowane z czystego i gołego Windows.

Pewne to jest jak przeskanujesz Combofixem

:slight_smile:

Nic nie jest pewne, jeśli ma jakiegoś nowego RootKita.

Niestety te pliki rejestru nic nie pomogły.

Jeszcze raz chciałbym podkreślić, iż nie zależy mi tak bardzo na tym, aby wszystko poprawnie działało - wystarczy mi, aby w tej liście po próbie otwarcia dysku była aplikacja “explorer”, dzięki której mogę wejść na dysk - szukanie jej za każdym razem jest bardzo irytujące! Powtórzę, że jestem prawie pewien, że aplikacje do tego okna mozna dodawać edytując rejestr…