Problem kontroler video zgodny z vga

Więc tak , pewnego dnia włączam komputer a monitor zostaje w trybie czuwania . Myślałem że coś z kartą graficzną nie tak ,ale u kolegi działa.

Gdy podpiołem monitor do płyty głównej w menadżerze urządzeń zamiast karty graficznej mam kontroler video zgodny z vga. Sterowników również nie mogę zainstalować (ani z płytki ani z stronki nividi) wyskakuje błąd że nie znaleźono odpowiedniego sprzętu czy coś takiego . Nic nie pomaga . karta graficzna GeForce 8600gt (grat ale jest ) windows xp sp 3. Macie jakieś pomysły bo ja już wszystkiego próbowałem .

Nie podałeś nazwy płyty głównej…

W pierwszej kolejności instalujesz sterowniki do swojej płyty głównej tzw. Chipset.

Jeżeli masz płytkę ze sterownikami od komputera to włóż ją do napędu CD, zminimalizuj.

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki / - Aktualizuj sterownik…

Sprawdź starsze sterowniki do karty graficznej :

http://www.nvidia.pl/object/winxp_182.50_whql_pl.html

Zainstaluj DirectX 9.29 Redistributable

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

dxsetup.th.jpg

Po każdej instalacji w/w uruchom ponownie komputer.

Sterowników do czipsetu potrzeba?

Chipset to jest podstawa i instaluje się zawsze w pierwszej kolejności, bez niego mogą być poważne problemy z komputerem

i dodatkowo mogą nie zostać wykryte wszystkie karty :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chipset

wszystko działałało aż do dzisiaj tu macie all o kompie

Komputer

System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 3

Internet Explorer 6.0.2900.5512

Nazwa komputera TOMEK-A4F26F49C

Nazwa użytkownika Właściciel

Domena logowania TOMEK-A4F26F49C

Płyta główna

Typ procesora Unknown, 2100 MHz (10 x 210)

Nazwa płyty głównej Nieznane

Mikroukład płyty głównej Nieznane

Pamięć fizyczna 1920 MB

Typ BIOS’u Award Modular (02/01/08)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Multimedia

Karta dźwiękowa DoNaut Incoming

Karta dźwiękowa DoNaut Outgoing

Karta dźwiękowa DoNaut Record

Karta dźwiękowa Realtek HD Audio output

Magazyn

Dysk fizyczny WDC WD1600JS-60NCB1

Napęd dysków optycznych DTSoftBusCd00

Napęd dysków optycznych DTSoftBusCd01

Napęd dysków optycznych LITE-ON DVD SOHD-167T

Napęd dysków optycznych LITE-ON DVDRW SOHW-1673S

Partycje

C: (NTFS) 39997 MB (8017 MB wolne)

D: (NTFS) 49999 MB (30312 MB wolne)

E: (NTFS) 62620 MB (7748 MB wolne)

Urządzenia wejściowe

Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2

Mysz Mysz zgodna z HID

Sieć

Podstawowy adres IP 192.168.1.12

Podstawowy adres karty (MAC) 00-60-B3-20-B9-FF

Karta sieciowa Hamachi Network Interface (5.193.204.249)

Karta sieciowa SAGEM Wi-Fi 11g USB adapter (192.168.1.12)

Urządzenia zewnętrzne

Drukarka HP Deskjet 2050 J510 series

Drukarka Microsoft XPS Document Writer

Urządzenie USB SAGEM Wi-Fi 11g USB adapter

Urządzenie USB Urządzenie audio USB

Urządzenie USB Urządzenie kompozytowe USB

Urządzenie USB Urządzenie USB interfejsu HID

Urządzenie USB Urządzenie wideo USB

Nie masz zapisanego punktu przywracanie systemu?

Jeżeli masz to przywróć.

Start --> Wszystkie programy --> Akcesoria --> Narzędzia systemowe --> Przywracanie systemu --> Przywróć mój komputer do wcześniejszego stanu

–> Dalej --> wybierz/zaznacz ostatnią datę kiedy nie miałeś problemu --> Dalej - czekaj do ponownego uruchomienia komputera…

Jeżeli starsza data to licz się z tym że ostatnio zainstalowane programy oraz gry mogą nie działać i musisz instalować je ponownie.

Przywracanie systemu na Windows XP jest “skopane” ponieważ często w C:/Program Files/ w C:/Documents and Settings/ oraz regedit (Edytor rejestru)

pozostawia dużo śmieci.

Nie poprawiono tego do dzisiaj :frowning:

Należy je odinstalować, dokładnie przeczyścić komputer i ponownie zainstalować programy które powodują problem.

Lepiej przywracał system starszy Microsoft Windows Me - po przywracaniu systemu u mnie na tym systemie nie było żadnych problemów :slight_smile:

niestety dalej to samo ,ale teraz wyskakuje przy wł kompa jakis error o rundll czy coś takiego.Jeśli ma to jakiś związek mogę napisać dokładnie treść błędu. a i jeszcze wyskoczyło mi ze znalazło nowy sprzęt ale sterowników nie dało rady zainstalować ;( sry za błędy pisze na klaw ekranowej .

Samą kartę u niego podłączałeś czy całą skrzynkę?

Jeśli kartę to prawdopodobnie masz wyłączoną kartę grafiki PCI w biosie i ustawioną domyślnie zintegrowaną (stąd niewykryta karta VGA).

Wymiana bateryjki i restart biosu powinien pomóc.

Bo system nie wykryje czegoś co nie jest dostępne (tutaj 8600), sterowniki do grafiki zintegrowanej znajdziesz na stronie producenta płyty.

Jeszcze pytanie czy ta 8600 ma dodatkowe zasilanie?

Hej,

Raczej na pewno skoro pisał, że podłączył monitor pod płytę główną - pewnie to skrót myślowy od zintegrowanej karty graficznej.

Niektóre sterowniki graficzne w czasie uruchamiania inicjują biblioteki poprzez rundll. Brak obecności karty graficznej dedykowanej powoduje, że sterowniki nie uruchamiają się poprawnie - choć wcale uruchamiać się nie powinny - i stąd błąd, o którym piszesz.

Może chodzić o zintegrowaną bądź o dedykowaną kartę graficzną. W każdym bądź razie należy zainstalować sterowniki do chipset’u, a następnie po restarcie sterowniki do grafiki - zintegrowanej lub/i dedykowanej.

:arrow: A jak karty graficzne prezentują się w menadżerze urządzeń? Co jest widoczne w gałęzi karty graficzne? Czy widoczne są inne urządzenia niezidentyfikowane bądź błędnie działające?

Pozdrawiam,

Dimatheus