Problem Krytyczny (sądzę że ram)

Witam, mam ogromny problem. Przed chwilą restartowałem mojego PC z windows xp home, i przy ładowaniu pamięci, piszę tak Memory Testing: 2112K OK. Czyli wychodzi na to że mam 2mb ramu ■■■? W komputerze zainstalowane mam dwie płytki z ramem, pierwsza ma pojemność 512mb a druga 1024mb. Co jest tego przyczyną, co muszę zrobić żeby PC działał z powrotem? Powiem że zainstalowałem java z ich głównej strony i zresetowałem komputer i to wyskoczyło. (W gwoli ścisłoci piszę z laptopa) Proszę o pomoc, już kiedyś miałem ten problem ale nie pamiętam jak to zrobiłem że działał z powrotem. Jeszcze raz proszę o pomoc. Dzięki i pozdrawiam.

Wejdź do Biosu i przywróć ustawienia domyślne. Poszukaj: Load Default Settings itp na głównym ekranie Biosu.

Nie darady, bios się nie odpala.

jeśli możesz otworzyć obudowe komputera to zrób restart biosu dzieki zworce - wiesz jak to zrobic?

Nie ale i tak była by to ostateczna opcja. :stuck_out_tongue: Kiedyś uszło bez resetu biosa, i jakie konsekwencje poniesie taki restart? I czy może jest jeszcze jakiś inny sposób. To bardziej wygląda jak by ramu nie czytało. :confused: ( Nawet przeczyściłem go ale dalej XXXX(. )


Proszę pohamować język

Asterisk

Edycja

Chciałem przeedytować posta ale się już nie dało, jestem zmuszony napisać drugiego posta, teraz napiszę co się dzieje gdy zostawię włączony komputer by dać czas mu się odmulić.

Edit: Teraz jest tak że pokazuje mi 2mb, i na tym etapie się zatrzymuje czyli jak było do tej pory, po 5 minutach zamulania pokazuje się że mam te 1.5Gb ramu, i włącza się standardowo taki czarny ekran (jest tak w każdym windowsie ale trwa to mniej niż sekundę i pokazuję się ładowanie windowsa) a umnie natomiast zatrzymuje się na tym etapie.

hmm to spróbuj mu zrobić formata może jakieś systemowe pliki się popsuły :slight_smile: :slight_smile:

Nic Ci źle w BIOSie nie pokazuje - zauważ literę K za cyferkami, co oznacza, że wartość musisz pomnożyć przez 1000, więc otrzymujesz końcową wartość już w GB.

Raczej to nie jest tak, ponieważ gdy działał, pisało tam 1.536.000 K a i formata się nie da gdyż komp zamula zanim dojdzie do tego momentu.

restar biosu ze zworki to normalne przywrocenie biosu do stanu somyślnego nic sie ne popsuje… to poproś kolega by pożyczył Ci jakąś kość ram i sprawdz wtedy czy dziala…

Edit:

a formata możesz zrobić u kolegi… :wink:

Porzyczyłem kość pamięci ram ale nadal to samo, jeśli resnę tego biosa to nie będę musiał potem nic ustawiać? Te wszystkie napięcie, co ma się uruchamiać, ile stopni to samo się ustawi?

edit: udało mi się cudem z formatować, ale nie da się zainstalować systemu, dodatkowo znowu ten błąd z 2mb ramu… Nie wiem czy to ram nawalił czy procesor sie tak skisił że nie czyta ramu do pamięci.