Problem - łączenie z SSH pod portem 22 - Connection refused


(system) #1

Witam!

Gdy łącze się z jakimkolwiek SSH (myshell, i różne inne) widzę od jakiegoś czasu komunikat: Connection Refused (program za pomocą którego się łącze to Putty w najnowszej wersji). Dodam, ze od niedawna aby Internet działał normalnie, ojciec jako administrator musiał mi zmienić ustawienia na takie: http://img37.imageshack.us/img37/1278/ustawieniasieciowe.png. Nie wiem, czy to ma jakiś związek, ale wydaje mi się ze to mniej więcej od tamtego czasu nie mogę się połączyć z serwerami SSH pod portem 22, ponieważ np. w MyShell darmowe konto shellowe zakłada się na hoście: ssh.myshell.pl pod portem 30, i tak się mogłem normalnie zarejestrować, natomiast jak już chciałem się na SSH zalogować pod zwykłym portem 22 - Connection Refused. Natomiast, nie wiem dokładnie czy ze wszystkimi hostami SSH pod portem 22 nie mogę się połączyć, tak więc jak ktoś może, to prosiłbym o podanie jakiegoś IP "testowego" z portem 22, który wam działa aby sprawdzić dokładniej.

Nie wykluczam również infekcji komputera złośliwym oprogramowaniem, tak więc możecie również pisać co mam podać aby wykluczyć infekcje komputera.

Pozdrawiam

Naxter


(goomish) #2

Ustawienia firewalla (także tego wbudowanego w router) najpierw sprawdź ... Może ci tato z rozpędu, (niechcący?!) przyciął połączenia na porcie 22?


(system) #3

Hmm, możliwe ale wydaje mi się ze wtedy nie miałbym komunikatu Connection Refused, tylko timed out czy coś... A gdzieś można sprawdzić oprócz routera, jakimś programem czy coś czy wogóle moge sie laczyc z portem 22? Moze to wina wirusow?

Aha, chciałbym jeszcze dodać sprostowanie, ojciec jako administrator ROUTERA, nie ma on dostępu do mojego komputera tylko ja jestem administratorem w komputerze.

Log z otl : http://wklej.org/id/612246/. Firewalla, mam tylko od Kaspersky 2012, tyle ze po wylaczeniu w nim zapory to samo.